SmartBand-SWR10-Brazil-Edition_4
شاید برای بسیاری از شما دستبند هوشمند سونی و قابلیت های آن هنوز ناشناخته باشد. این دستبند که سونی در نمایشگاه Ces 2014 برای اولین بار از آن رونمایی کرد مدتی است که در بازار داخلی کشورمان نیز یه چشم میخورد. اما این سوال برای بسیاری پیش آمده که این دستبند دقیقا به چه کاری می آید ؟ و کارایی های آن چیست ؟

شاید شما علاقه مند به خرید این دستبند هستید و یا ممکن است آن را خریده باشید اما هنوز با نحوه کار با آن آشنا نیستید. ما امروز قصد داریم تا مروری کامل بر ویژگی های این دستبند داشته باشیم.
این بررسی در چند بخش صورت میگیرد. بخش اول راه اندازی و آغاز به کار این دستبند است. با ما همراه باشید.

توضیحات اولیه
الف) آنباکسینگ: در درون جعبه این دستبند دو عدد بند در دو اندازه مختلف، یک عدد کابل میکرو یو اس بی برای شارژ و یک عدد Core که هسته اصلی این دستبند را تشکیل میدهد موجود است.

ب) قطعات سخت افزاری: اجزای تشکیل دهنده این دستبند به طور کلی شامل موارد زیر است.

1- بند
2- پوشش دکمه پاور
3- دکمه پاور
4- چراغ A
5- چراغ B
6- چراغ C
7- Core (هسته)
8- پورت میکرو USB
9- NFC
ILL-SONY-ELLIS-OVERVIEW-low

پ) شارژ دستبند: برای شارژ دستبند، شما باید از طریق اتصال پورت میکرو یو اس بی موجود بر روی هسته به شارژر عملیات شارژ را آغاز کنید.
هنگام اتصال هسته به شارژر چراغ A شروع به چشمک زدن میکند. این یعنی فرآیند شارژ در حال انجام است.
هنگامی که چراغ A از حالت چشمک به حالت ثابت تغییر کرد یعنی دستبند به طور کامل شارژ شده است. این فرآینده معمولا 30 دقیقه طول خواهد کشید.

ت) آغاز به کار: برای شروع کار شما هسته را در درون بند قرار دهید. برای روشن و خاموش کردن این دستبند نیز دکمه پاور رو فشار داده و نگه دارید تا هسته به لرزش در آید.

کار با دستبند
الف) اتصال به دستگاه: برای اتصال دستبند به دستگاه شما نیاز به یک گوشی هوشمند با نسخه اندروید 4.4 و بالاتر دارید.
– اتصال از دو طریق NFC و بلوتوث صورت میگیرد. با توجه به اینکه اکثریت اسمارت فون های حال حاضر سونی از NFC بهره میبرند اتصال بوسیله آن را با هم مرور میکنیم.
– برای اتصال دستبند شما کافیست هسته را به آیکون NFC که بر روی گوشی شما موجود است نزدیک کنید.
– برای اتصال حتما باید برنامه Smart Connect بر روی گوشی شما نصب باشد. ( این برنامه به صورت پیش فرض بر روی تمامی مدل های اکسپریا نصب است )
– علاوه بر برنامه Smart Connect نصب برنامه مخصوص Smartband نیز ضروری است. این برنامه را شما میتوانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود برنامه Smartband

ب) اجرای برنامه:  پس از اتصال شما به یک منو به این صورت مواجه خواهید شد.
در بالا میزان شارژ فعلی دستبند و مدت زمان باقیمانده تا اتمام شارژ را مشاهده میکنید. به طور میانگین این دستبند تا 5 روز مدام شارژ نگه خواهد داشت.

screenshot (1)

به طور کلی در حال حاضر این دستبند به دو برنامه محدود میشود. Smartband و Lifelog .
پ) بخش های مختلف برنامه Smartband: در این بخش قصد داریم تا برنامه smartband را با هم مرور کنیم.
screenshot (2)

حالت شب اتوماتیک یا Auto night که در آن شما میتوانید برخی ساعات روز را تعیین کنید تا دستبند در آن ساعات به صورت خودکار به حالت شب برود. برای تغییر حالت شب و روز به صورت دستی نیز کافیست پس از اتصال دکمه پاور رو یک ثانیه نگه دارید.
مهمترین قابلیت در حالت شب این است که هشدارها به طور کامل قطع خواهد شد.

– در گزینه های بعدی شما به راحتی میتوانید نوع هشدارها را تعیین کنید. برای مثال گزینه Out of range alert اگر فعال باشد، هنگامی که تلفن هوشمند از دستبند فاصله بگیرد، دستبند شروع به لرزیدن میکند. این قابلیت به شما کمک میکند هیچگاه تلفن همراه خود را در هیچ محیطی جا نگذارید. گزینه های دیگر نیز همچون alarm و incoming call به هنگام برقراری تماس یا آلارم دستبند را به لرزش در می آورد تا شما را از این هشدارها مطلع کند.

– اما گزینه Application که برنامه های کاربردی این دستبند از آنجا قابل دسترسی است.
screenshot (3)
– از قسمت select application شما یکی از برنامه های موجود را به صورت پیش فرض انتخاب میکنید. در حالت اولیه تنها برنامه mediaplayer برای شما در دسترس است که شما میتوانید دیگر برنامه ها را از گوگل پلی و یا از انجمن تخصصی اکسپریا و بخش مربوط به دستبند دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید.
– با استفاده از برنامه مدیا پلیر که به صورت پیش فرض موجود است شما میتوانید با استفاده از دستبند و با ضربه زدن بر روی آن پخش موزیک را آغاز کنید.
برای این کار ابتدا دکمه پاور را فشار میدهید، سپس با زدن یک ضربه کوچک بر روی دستبند پخش موزیک را آغاز میکنید. با زدن ضربه ای مجدد پخش متوقف میشود. برای رفتن به ترک بعدی کافیست دو ضربه پیاپی وارد کنید و برای رفتن به ترک قبل نیز سه ضربه بر روی دستبند بزنید.
– برنامه دیگر smart camera است که قبلا با هم مرور کرده بودیم. با استفاده از این برنامه نیز شما میتوانید به کمک دستبند اقدام به عکس برداری و یا فیلم برداری کنید. این برنامه شا شما میتوانید از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود برنامه Smart Camera

در حال حاضر برنامه های محدودی برای این دستبند نوشته شده است. اما قطعا در آینده شاهد برنامه های زیادی خواهیم بود.

در بخش بعد در مورد برنامه lifelog و کارایی های آن در خدمت شما خواهیم بود.