نگاهی به Xperia Ear معرفی شده در نمایشگاه IFA 2017

1
۴,۵۱۸

سونی با یک گجت پوشیدنی نسل آینده به نمایشگاه IFA 2017 می آید، Xperia Ear، یک هدست بیسیم که درونش سنسور و میکروفون هایی تعبیه شده است. جالب ترین نو آوری سونی در کانسپت Xperia Ear Open-style این است که این هدست کانال گوش شما را مسدود نمی کند، بنابراین وقتی که به موسیقی گوش می دهید، می توانید صدا های اطرافتان را هم بشنوید. این یک قابلیت فوق العاده برای تامین امنیت افرادی است که در حین راه رفتن یا هنگام استفاده از اسکیت برد در خیابان به موسیقی گوش می دهند.

این هدست امسال به عنوان نمونه اولیه در کنگره ی بین المللی موبایل به نمایش گذاشته شد و ما این نمونه اولیه را در فرصت کوتاهی دیدیم. امیدواریم که فرصت این را داشته باشم که این هدست را در نمایشگاه IFA امسال برای بار دوم امتحان کنیم، جایی که صدای بسیار زیادی وجود دارد تا بتوانم آن را بهتر بررسی کنیم.

در مقایسه با هدست نقره ای براقی که در MWC به نمایش گذاشته شد، این نمونه تفاوت هایی دارد؛ این نمونه در دو رنگ ارائه می شود: طلایی کم رنگ و مشکی.

این هدست دارای تعدادی سنسور با مصرف انرژی پایین است: سنسور مجاورت، فشارسنج، ژیروسکوپ، شتاب سنج و جهت یاب. با بهره گیری از این سنسور ها و اتصال به اسمارتفون، سونی قصد دارد که این دستگاه را به صورت Context-aware (آگاه نسبت به موقعیت) ارائه کند، تا شما بتوانید اطلاعاتی را که نیاز دارید، دریافت کنید. برای این که بتوانید از تشخیص صوتی در محیط های پر سر و صدا استفاده کنید می توانید به Google Assistant یا Apple Siri متصل شوید که سونی در این زمینه فناوری جدیدی را توسعه داده است. با استفاده از چهار میکروفون که در قسمت بیرونی، در بالای Xperia Ear قرار گرفته است، دستگاه قادر است که صدا های اضافی را حذف کند، حتی با وجود این که میکروفون ها دور از دهان شما قرار گرفته باشد. هر هدست هم دارای دو میکروفون است.

به خاطر وجود سنسور ها، شما میتوانید برای گفتن آری یا خیر به دستیار صوتی فقط سر خود را تکان دهید و همین کار را برای پاسخ یا رد تماس انجام دهید. برای عقب و جلو کردن موسیقی هم میتوانید سر خود را به چپ یا راست تکان دهید. ما هنوز این قابلیت را امتحان نکرده ایم، و امیدواریم که به زودی امتحانش کنیم، در حال حاضر این قابلیت فقط برای اندروید در دسترس است.

در سمت چپ نیز می توانید برای پخش یا متوقف کردن موسیقی یک بار، پخش موسیقی بعدی دو بار، پخش موسیقی قبلی سه بار ضربه بزنید، برای میزان صدا هم میتوانید بالا و پایین را فشار داده و نگه دارید.

در سمت راست شما می توانید یک بار برای دسترسی به دستیار صوتی ضربه بزنید، یا بالا و پایین را برای کنترل میزان صدا فشار داده و نگه دارید.

عمر باتری Xperia Ear هنوز تایید نشده است. سونی در نظر دارد تا این هدست بتواند چهار ساعت با یک شارژ کامل کار کند. همچنین سونی در نظر دارد تا زمان شارژ سریع 12 دقیقه برای 2 ساعت کارایی را در نظر بگیرد. همچنین یک کیف که می تواند دستگاه را سه بار به طور کامل شارژ کند نیز در نظر گرفته شده است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here