DSC_0444
حتما صبح امروز، بررسی تخصصی اکسپریا Z5 Premium را در سایت تخصصی اکسپریا مشاهده کردید. ما در این بررسی با توجه به اهمیت این اسمارت فون سعی کردیم تا به طور جزئی وارد تمامی بخش ها شده و عملکرد گوشی را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهیم.

قطعا میدانید که اکسپریا Z5 Premium، از جمله گوشی های هوشمندی است که قابلیت مقاومت در برابر آب را دارد. مقاومت در برابر آب باعث میشود کاربران هراسی از تماس دستگاه با آب نداشته باشند. اما برخورد آب با صفحه نمایش بعضا با اختلال در عملکرد تاچ همراه است.

سونی برای اولین بار در اکسپریا Z3 Plus و تبلت اکسپریا Z4 برای این مشکل چاره ای اندیشید و سعی کرد تا عملکرد صفحه لمس دستگاه را در هنگام برخورد با آب بهبود ببخشید که البته موفق نیز بود. اما حالا اکسپریا Z5 Premium به عنوان آخرین اسمارت فون از سونی که در سال جاری به بازار عرضه خواهد شد نیز میتواند در برخورد عملکرد صحیح تاچ خود را ههچنان حفظ کند.

با نزدیک شدن به فصل سرما و شروع بارش ها به طور حتم استفاده از گوشی هوشمند در زیر باران در صورتی که تاچ دستگاه نسبت به خیس بودن حساسیت داشته باشد بسیار سخت خواهد شد. اما اکسپریا Z5 Premium حتی در زیر باران و با وجود خیس بودن صفحه نمایش نیز هیچ مشکلی از این بابت ندارد.

ما در یک ویدئوی کوتاه سعی کردیم در هوای سرد پاییزی و در زیر باران تاچ اکسپریا Z5 Premium را محک بزنیم. باید اقرار کنیم که عملکرد صفحه لمسی دستگاه با وجود خیس بودن صفحه و نیز سردی انگشتان، بسیار عالی بود و به درخواست های ما به سرعت و بدون هیچ مشکلی پاسخ داد. البته در زیر باران و با خیس شدن انگشت ها حسگر اثر انگشت به درستی کار نمیکند که در این ویدئو میتوانید تمامی این موارد را به طور خلاصه تماشا کنید.