gz5
این روزها اکسپریا Z3 Plus بیش از هر دستگاه دیگری تحت تاثیر ورود اکسپریا Z5 به بازار قرار گرفته است. در طول دو ماه گذشته، اکسپریا Z3 Plus با کاهش قیمت زیادی همراه شده و حالا این دستگاه بیش از هر زمان دیگری به محدوده قیمت اکسپریا Z3 نزدیک شده است.

کاهش قیمت اکسپریا Z3 Plus در طول دو ماه گذشته تا حدی بوده که حالا این دستگاه با اکسپریا Z3 تنها در حدود 100 هزار تومان اختلاف قیمت دارند. اختلاف قیمت ناچیز بین این دو دستگاه، انتخاب را برای آنهایی که قصد خرید یک اسمارت فون با قیمت در حدود 1 میلیون و 500 هزار تومان دارند سخت کرده است.

شاید بر روی کاغذ، مهمترین تفاوت اکسپریا Z3 Plus و اکسپریا Z3 در پردازنده به کار رفته در آنها باشد، اما سونی همیشه نشان داده که به کوچکترین جزئیات نیز توجه ویژه ای داشته است. سونی در هر نسل از اسمارت فون های خود، در جزئیات نیز تغییراتی را اعمال کرده و سعی داشته بهبودهایی را در بخش های مختلف هر دستگاه ایجاد کند.

یکی از مهمترین قسمت های هر تلفن همراه، صفحه نمایش آن است که سونی در پرچمداران اخیر خود پیشرفت ویژه ای در این قسمت داشته است. در محدوده قیمتی که ما از آن صحبت کردیم، هر دو گوشی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Plus صاحب یکی از بهترین صفحه نمایش های بازار هستند. اما در بین این دو دستگاه کدامیک نسبت به دیگری برتری دارند؟

مقایسه ای که در ادامه تماشا میکنید از دو گوشی اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Plus به عمل آمده است. هر چند که هیچگاه در تصاویر نمیتوان به کیفیت واقعی صفحه نمایش، آنچنان که از نزدیک تماشا میکنیم پی ببریم، اما همین مقایسه نیز میتواند تا حدی ما را در انتخاب یک اسمارت فون با صفحه نمایش بهتر راهنمایی کند. ما سخن را کوتاه میکنیم و از شما دعوت میکنیم این تصاویر را تماشا کنید.

در تمامی تصاویر، گوشی سمت راست اکسپریا Z3 و گوشی سمت چپ اکسپریا Z3 Plus است.

DSC_0976

DSC_1001

DSC_1003

DSC_0964

DSC_0965

DSC_0966

DSC_0969

DSC_0970

DSC_0972

DSC_0973

DSC_0974

DSC_0975

با تشکر از محمدرضا معزز بابت انجام مقایسه و ارسال تصاویر