complete-playstation-vr-setup

شاید هنوز ثروتمندترین مردم دنیا هم تلویزیون 100 اینچی در خانه خود نداشته باشند، چون تلویزیون هایِ بالایِ 75 اینچ هنوز در میان مردم عمومیت پیدا نکرده است و بیشتر در مکان هایِ عمومی و نمایشگاهها کاربرد دارد. اما حالا خبر جذابی برایِ شما داریم که شاید همگان را برایِ خرید هدست واقعیت مجازی سونی به وجد آورد.

سونی به کاربران پیشنهاد میکند که به جایِ هزینه کردن ده ها هزار دلار و خرید تلویزیون هایِ گران قیمت 100 اینچی، میتوانند با خرید یک هدست واقعیت مجازی Playstation VR و با استفاده از حالت سینمایی این هدست واقعیت مجازی، از تصویری با اَبعاد خارق العاده و بینظیر 226 اینچ بهره مند شوند!

سونی درباره این موضوع در وبلاگ اختصاصی پلی استیشن در کشور خانگی اش، ژاپن توضیحات جامعی ارائه داده است. بر اساس ادعاهایِ سونی، کاربران کنسول پلی استیشن 4 این کمپانی میتوانند بازی هایِ خود را به کمک هدست واقعیت مجازی Playstation VR بر رویِ صفحه ای به بزرگی 226 اینچ تجربه کنند.

playstation-vr-cinematic-mode-640x360

سونی در این باره توضیح میدهد که حالت سینمایی هدست واقعیت مجازی اش در واقع شامل 3 سایز شبیه سازی شده میباشد: 117 اینچ، 163 اینچ و 226 اینچ. بر اساس اطلاعات به دست آمده، بهترین سایز 163 اینچ میباشد، که به صورت پیشفرض برایِ تمامی بازی ها فعال است؛ اما اگر کاربران قصد تجربه کردن فضایِ بیشتری را دارند، میتوانند با بالاتر بردن سایز تصویر، از فضایِ دید بیشتری بهره مند شوند، که البته برایِ دیدن اطراف به صورت کامل در این حالت، باید سر خود را به اطراف بچرخانند.

سونی درباره کیفیت این تجربه بصری میگوید بهره بردن از بالاترین سایز ممکن در هدست واقعیت مجازی سونی، تجربه ای نزدیک به تماشایِ یک پرده بسیار وسیع سینمایی را در مقابل چشمان کاربر ایجاد میکند. همچنین اگر کاربران زمانی از پوشیدن هدست واقعیت مجازی سونی خسته شدند، میتوانند آن را به سادگی زمین بگذارند؛ در این صورت محیط بازی به صورت بسیار هوشمندی به صفحه تلویزیون مقابلشان انتقال خواهد یافت.

همانطور که میدانید سونی در 3 مرحله هدست واقعیت مجازی خود را پیش فروش کرد، که در هر 3 مرحله هدست Playstation VR با استقبال بینظیر کاربران مواجه گشت و موجودی آن خیلی سریع به اتمام رسید. احتمالاً سونی در نظر دارد پیش فروش هایِ دیگری برایِ هدست واقعیت مجازی خود تا قبل از عرضه رسمی در ماه اُکتبر برگزار کند، اما هنوز خبری رسمی و قطعی در این باره اعلام نشده است.

منبع: