استفاده از شیشه گوریلا گلس در گوشی های سونی اتفاق تازه ای نیست. سونی از قدیم تجربه به کارگیری این شیشه ها را در گوشی های هوشمند خود دارد اما بعد از گذشت چند سال مهاجرت به شیشه دراگون تریل، در اکسپریا XZ دوباره ترجیح داد تا از شیشه های گوریلا گلس استفاده کند.

سونی در قسمت جلوی اکسپریا XZ از نسل چهارم گوریلا گلس استفاده کرده بود. شش ماه گذشت و اکسپریا XZ Premium امروز با بدنه تمام شیشه ای به صورت رسمی معرفی شد. بدنه ای که ما را دوباره به یاد سری پرافتخار Z می اندازد.

اما یک تفاوت اساسی بین اکسپریا XZ Premium و گوشی های سری Z وجود دارد. در اکسپریا XZ Premium به جای دراگون تریل، از شیشه گوریلا گلس استفاده شده است. طبق گفته سونی هر دو قسمت جلو و پشت دستگاه با این شیشه گوریلا گلس 5 محافظت میشود. فریم دستگاه نیز همانند اکسپریا Z5 Premium فلزی است اما جزئیات بیشتر در این خصوص را باید به روزهای آینده و بررسی های بیشتر موکول کنیم.

گویا باید به استفاده از گوریلا گلس در گوشی های جدید سونی عادت کنیم. چرا که علاوه بر اکسپریا XZ Premium، قسمت جلوی اکسپریا XZs، اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra نیز به همین شیشه مجهز شده است.