سونی از ابتدای سال گذشته با معرفی اکسپریا X به استفاده از درگاه های هیبریدی روی آورد. درگاه هیبریدی به این معناست که کارت حافظه و یکی از سیم کارت ها در یک قسمت قرار میگیرند تا استفاده از یکی به منزله فدا کردن دیگری باشد. مهمترین مزیت درگاه هیبریدی صرفه جویی در فضا و مهمترین ایراد آن عدم امکان استفاده از هر دو سیم کارت و مموری کارت به صورت همزمان است.

البته سونی برای این مشکل یک راه چاره اندیشید. از سال گذشته تمام گوشی های سونی که به درگاه هیبریدی مجهز شدند، با حافظه داخلی 64 گیگابایتی همراه بودند تا بدینوسیله مشکل کمبود حافظه تا حدودی مرتفع شود. با این حال حافظه 64 گیگابایتی که حدوداً 50 گیگابایت آن در دسترس است برای همه نمیتواند کافی باشد و قطعا بسیاری از کاربران با مشکل کمبود حافظه مواجه میشوند که در نهایت باید قید یکی از سیم کارت های خود را بزنند.

اکسپریا XZ Premium که فقط چند روز از معرفی آن میگذرد، به نظر قصد دارد تا همه جوره ما را شیفته خود کند. بر اساس اطلاعاتی که در سایت سونی منتشر شده این دستگاه در هر دو مدل تک سیم کارت و دو سیم کارت به حافظه داخلی 64 گیگابایتی مجهز شده است. البته با ساختاری متفاوت که سیم کارت 1 و 2 در دو اسلاید در کنار هم قرار میگیرند. به عبارت دیگر همچنان پورت سیم کارت 2 و کارت حافظه با یکدیگر مشترک بوده اما محل قرار گیری آن با سیم کارت 1 متفاوت است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم در اکسپریا XZ Premium نوع حافظه داخلی آن است که برای اولین بار در گوشی های سونی از حافظه داخلی UFS استفاده شده است. حافظه های UFS بسیار پرسرعت تر از حافظه های eMMC هستند که تا امروز در تمامی گوشی های سونی مشاهده کرده بودیم. در خصوص حافظه های UFS سعی میکنیم در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.