ما همیشه صحبت از گوشی های هوشمند گران قیمت میکنیم، اما برای خرید یک گوشی هوشمند اقتصادی و ارزان قیمت باید چقدر هزینه کنیم؟ وقتی صحبت از یک گوشی هوشمند ارزان قیمت میکنیم، ناخودآگاه همه به یاد برندهای چینی و بی کیفیت می افتیم، اما هستند شرکت های غیر چینی که محصولات با کیفیتی را در این رده از بازار پیش روی مشتری قرار میدهند.

در بین گوشی های هوشمند سونی که امسال معرفی شدند، اکسپریا E5 ارزانترین آنهاست اما این دستگاه در برنامه های سونی فرصتی برای ورود به بازار ایران بدست نیاورد تا به این صورت اکسپریا XA لقب ارزان قیمت ترین گوشی هوشمند سونی در بازار ایران را به خود اختصاص دهد.

بین تمامی گوشی های هوشمند که تاریخ معرفی آنها سال 2016 است، اکسپریا XA با قیمت تقریبی 900 هزار تومان ارزانترین گوشی سونی است. اما این دستگاه چند برابر گرانتر از ارزان قیمت ترین گوشی های موجود در بازار است. از سامسونگ گلکسی J1 Nxt با قیمت حدود 350 هزار تومان، از اچ تی سی Desire 530 با قیمت حدود 550 هزار تومان، از الجی گوشی K4 با قیمت حدود 400 هزار تومان و از هواوی نیز Y3II با قیمت تقریبی 300 هزار تومان ارزان ترین های هر برند محسوب میشوند.

بین تمامی شرکت هایی که امروز در بازار ایران فعالیت گسترده ای دارند، تنها سونی و اپل هستند که سطح ارزان قیمت های بازار را در اختیار ندارند. سیاست جدید سونی به وضوح در وضعیت فعلی بازار ایران مشاهده میشود. سونی کاملا رده ارزان قیمت ها و حتی میان رده های نسبتا ارزان بازار را رها کرده و تنها به گوشی های رده بالا توجه دارد.