هنوز مدت زمان زیادی از معرفی اکسپریا XZ2 نمیگذرد که این تلفن هوشمند از سونی توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند. ما نیز در اولین برخورد با اکسپریا XZ2 که هفته گذشته در مراسم رونمایی آن در ایران اتفاق افتاد، از این تلفن هوشمند شگفت زده شدیم.

اکسپریا XZ2 در زمینه طراحی کاملاً نسبت به نسل های قبلی دگرگون شده، از نظر قدرت صدا بهینه، در حوزه باتری قوی تر و در خصوص صفحه نمایش نیز با تغییرات اساسی همراه شده است. با این حال بر روی کاغذ دوربین عکاسی اکسپریا XZ2 شاید همانی باشد که در اکسپریا XZ1 دیده بودیم. البته فقط بر روی کاغذ! چرا که اگر شما اینگونه تصور میکنید باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

دوربین 19 مگاپیکسلی در اکسپریا XZ2 به نظر همانی است که در اکسپریا XZ1 دیده بودیم. اما حقیقتاً در عمل نمیتوانیم بین این دو شباهتی قائل باشیم. چه بررسی اختصاصی ما از این دستگاه و چه آزمایشات سایر رسانه ها نشان میدهد دوربین اکسپریا XZ2 در عمل چیزی نیست که قبلاً دیده بودیم.

وبسایت Gsmarena مثل همیشه آزمایش خود از دوربین گوشی های هوشمند را با اکسپریا XZ2 به انجام رسانده که نتایج جالب توجهی بدست آمده است. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده میکنید اکسپریا XZ2 در مقایسه با گلکسی S9 که یکی از پرادعاترین دوربین های موبایل را در سال 2018 را در اختیار دارد، عملکرد بسیار بهتری را از خود بر جای گذاشته است.


فعلا تا اینجا را به حساب اکسپریا XZ2 بنویسید. میخواهیم شما را با یک خبر جذاب دیگر نیز رو به رو کنیم. حتماً شما به خوبی Ricciolo را میشناسید. یکی از درزدهنده های معروف که معمولاً اطلاعات جالبی از سونی و دیگر کمپانی ها بروز میدهد. او که پیش از این در خصوص تغییر در الگوریتم عکاسی پرچمدار جدید سونی نوید داده بود، حالا در توئیت جدید خود صحبت های جالبی به میان آورده است. توئیت جدید Ricciolo خبر از اتفاقات جالبی در آینده ای نزدیک میدهد. او مینویسد: ماه آینده شما خواهید دید که چگونه اکسپریا XZ2 در تمامی شرایط دوربین بازطراحی شده گلکسی S9 را شکست خواهد داد!

به نظر میرسد سونی همچنان در حال کار بر روی دوربین اکسپریا XZ2 است و تا ماه آینده و ورود این دستگاه، شاهد بهبود در عملکرد دوربین این دستگاه خواهیم بود. با این حال جمله آخر Ricciolo در این توئیت از تمام گفته های او در ماه های اخیر جذاب تر است. جایی که مینویسد: شما هنوز برای امسال چیزی را ندیدید! که نشان میدهد یک دوربین انقلابی و متحول شده از سونی در راه است که اکسپریا XZ2 و سایر گوشی های هوشمند امروزی در مقابل آن اصلاً توان رقابت نداشته باشند.