sony-xperia-z5-camera

شاید شما هم شنیده باشید فوکوس خودکار دوربین اکسپریا Z5 که طی اندازه گیری های انجام شده 0.03 ثانیه است و از سرعت پلک زدن انسان هم بیشتر است. یا به گوش شما هم خورده که دوربین این سری از گوشی های اکسپریا تا 5 درجه زوم بدون اُفت کیفیت دارند. در این مطلب سعی شده هفت مورد از مواردی که بهتر است درباره دوربین محصولات خانواده جدید پرچمداران سونی بدانید را در یک جا جمع کرده ایم. با ما همراه باشید…

 

« رابط کاربری جدید دوربین اختصاصی اکسپریا »

سونی بالاخره در سری Z5 سنت شکنی کرد و با رابط کاربری کمی تکراری اما جذاب قبلی خود خداحافظی کرد و رابط کاربری ساده، اما زیبایِ جدیدی را معرفی کرد، که با طراحی جدید رابط کاربری اکسپریا و اَندروید همخوانی قابل قبولی دارد.

(برای بزرگ تر شدن عکس ها روی آن ها کلیک کنید)

« عکس های خلاقانه با Creative Effect »

این قسمت از دوربین اکسپریا Z5 که پیش از این هم در دیگر دستگاه های اکسپریا دیده می‌شد، میدان خوبی برای خلق ایده های ناب عکاسی و ایجاد تصاویر هنرمندانه به راحتی هر چه تمام تر است، که با وجود دوربین جدید آن با فوکوس و لرزشگیر فوق العاده به جرأت می‌توان تصاویر به مراتب زیباتری خلق کرد.

Screenshot_2015-12-05-22-55-56

 

« AR Mask و Style Portait »

شاید بعضی از این ویژگی ها در نگاه اول فانتزی به نظر بیایند، اما با کمی هنر به خرج دادن می‌توان تصاویر زیبایی با آن به وجود آورد. این نرم‌افزار تنوع بالائی دارد و به صورت پیش فرض چند صورت آماده برای جایگزینی به عنوان ماسک دارد و حتی می‌توانید برای سلفی گرفتن صورت خودتان را با چهره شیر یا گوریل عوض کنید! یا شاید بخواهید تغییرات بیشتری بر روی صورت خودتان اعمال کنید، که با فیلتر ها و حالت های متفاوتی که نرم‌افزار Style Portait در اختیار شما می‌گذارد می‌توانید به آرزوی خود برسید.

« Smile shutter »

اسمایل شاتر یا همان تشخیص لبخند که به محض تشخیص لبخند به صورت خودکار از سوژه مورد نظر عکس برداری می‌کند، ویژگی ای است که به نوبه خود می‌تواند از لرزش احتمالی به وجود آمده به علت ضربه زدن به صفحه یا دکمه شاتر جلوگیری کرده یا لحظاتی که ممکن است در زمان عدم توجه عکاس دیده نشود را شکار و ثبت کند.

 

« Manual mode و Scene settings »

سونی در حالت دستی دست کاربر را باز گذاشته تا آن تصویر منحصر به فردی که باب میلش میباشد را ثبت کند. نه تنها شما می‌توانید حالت های مختلف کانون گیری را تغییر دهید، بلکه می‌توانید ISO و Exposure را نیز کنترل کنید و یا حالت HDR را فعال یا غیر فعال کنید. با تنظیم صحیح دوربین در حالت دستی می‌توانید در هر زمانِ ممکن، کامل ترین تصویر ممکن را خلق کنید. علاوه بر این، در حالت دستی می‌توانید صحنه های مختلف را برای دوربین انتخاب کنید، که با این کار به صورت خودکار بهترین تنظیمات ممکن برای صحنه مورد نظر اعمال می‌شود تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید عکسی زیبا را ثبت کنید.

منبع: