درگاه های هیبریدی در گوشی های هوشمند از جمله گوشی های سونی یک مشکل بزرگ را به همراه دارند. عدم امکان استفاده همزمان از دو سیم کارت و مموری کارت که کاربر را ناچار به حذف یکی از این دو گزینه میکند. حتما مطلع هستید که درگاه های هیبریدی به حالتی گفته میشود که در آن جایگاه کارت حافظه و سیم کارت دوم یکسان است و کاربر تنها میتواند یک کدام از این دو یعنی سیم دوم و مموری کارت را انتخاب کند.

امروز در جریان نمایشگاه تلکام، همراه اول خبری که روز گذشته در سایت خود هم منتشر کرده بود را به تایید رساند. همراه اول امروز رسماً از Sim-SD جدید خود رونمایی کرد تا به نوعی مشکل استفاده همزمان از سیم کارت و کارت حافظه را در گوشی های با درگاه هیبریدی رفع کند.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول برای اولین بار در کشور سیم کارت sim-sd تولید می‌ کند. تولید این محصول با بهره‌‌ گیری از توان متخصصان داخلی توسط کارخانه «تولید سیم‌ کارت همراه اول» انجام می‌ شود. سیم‌ کارت جدید که (sim-sd) نام دارد، دارای چیپ کارت حافظه میکرو اس‌ دی و چیپ نانوسیم است و امکان استفاده از سیم‌ کارت دوم و کارت حافظه به صورت همزمان را در گوشی‌ های دو سیم‌ کارته بازار فراهم می‌ کند. همراه اول قرار است «سیم-اس دی» را در حافظه های ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت تولید و به مشترکان خود عرضه کند.

منبع: