idx_intro_02

اَپل یکی از کمپانی هایِ بزرگ دنیاست که با راه اَندازی سیستم پرداخت خود، جایِ پایش را در بین کشورهایِ دنیا محکم ساخته است. اما روند توسعه سیستم پرداخت اَپل بسیار کند میباشد و این اَمر تا حدود بسیار زیادی قابل درک است، چون بانک هایِ دنیا و کاربران هنوز به آن سطح از اعتماد نرسیده اند که با سیستم پرداخت اَپل توسط گوشی هایِ آیفون پرداخت هایِ خود را انجام دهند.

با توجه به فروش بالایِ آیفون هایِ اَپل در کشورهایِ شرق آسیا، این موضوع در پیشرفته ترین کشور قاره کهن و مهد تکنولوژی دنیا، ژاپن هنوز به بار ننشسته است. اما حالا از ژاپن خبر میرسد که با همکاری کمپانی خوش نام و با اصالت سونی، اَپل قصد ورود به سیستم پرداخت هایِ پایانه ای را در این کشور دارد.

بر اساس گزارش یکی از منابع معتبر شرق آسیا، اَپل و سونی با قردادی وارد همکاری تجاری شده اند و به زودی سیستم پرداخت پایانه ای توسط دستگاههایِ اَپل در خاک کشور ژاپن انجام خواهد شد. اَپل پیش از این نیز برایِ ورود به یکی دیگر از بازارهایِ بسیار مهم شرق آسیا وارد همکاری تجاری با کمپانی هایِ چینی شده بود و اَکنون برایِ بازار ژاپن، رو به کمپانی سونی آورده است.

سونی سالیان سال است در کشور ژاپن سیستم پرداخت پایانه ای هایِ خود را با نام « شبکه FeliCa » راه اَندازی کرده است و حالا اَپل برایِ ورود به پایانه هایِ فروشِ کشورِ ژاپن به کمپانی سونی روی آورده است. شبکه FeliCa سونی در بیشتر فروشگاههایِ معتبر کشور ژاپن پایانه هایِ پرداخت دارد و حالا با عقد قرارداد همکاری بین سونی و اَپل، این پایانه ها به زودی از سیستم پرداخت اَپل نیز پشتیبانی میکنند.

هنوز خبری از زمانِ اجرایی شدن سیستم پرداخت اَپل در کشور ژاپن وجود ندارد، اما پیش بینی میشود این سیستم تا سال 2017 میلادی در این کشور راه اَندازی شود و کاربران محصولات اَپل برایِ استفاده از این سیستم باید کمی صبور باشند و نباید انتظار راه اَندازی این سرویس در سال جاری میلادی را داشته باشند، چون به نظر میرسد سونی و اَپل هنوز در حال رایزنی برایِ عقد قرارداد همکاری هستند.

منبع: