کمپانی هوآوی در چند روز آینده از پرچمدار جدید خود با نام میت 10 رونمایی خواهد کرد. طبیعتاً، پیش از معرفی رسمی این گوشی شایعه های فراوانی در مورد آن منتشر می شود اما به تازگی کمپانی هوآوی به صورت رسمی و در تیزری ظرفیت بالای باتری استفاده شده در این گوشی را تایید کرده است. در توییتر رسمی کمپانی هوآوی اعلام شده است که گوشی میت 10 از یک باتری با ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعت بهره مند خواهد بود.

نکته ی جالب توجه در مورد این گوشی این است که احتمالاً میت 10 از یک طراحی کشیده با نسبت تصویر 18:9 یا 18.5:9 استفاده خواهد کرد. در این زبان طراحی ها، کمپانی های تولیدکننده در مقایسه با گوشی های معمولی از ظرفیت های باتری کمتری می توانند استفاده کنند. برای مثال، گوشی گلکسی نوت 8 از یک باتری با ظرفیت 3300 میلی آمپر ساعت استفاده می کند در حالی که شاید اگر این گوشی از طراحی معمول استفاده می کرد، امکان استفاده از یک باتری با ظرفیت بیش از 4 هزار میلی آمپر ساعت نیز برای آن فراهم می شد. در مواردی دیگر، گوشی آیفون X یا همان آیفون 10 از یک باتری با ظرفیت 2716، گوشی LG V30 از باتری با ظرفیت 3300 میلی آمپر ساعت، پیکسل XL 2 از باتری با ظرفیت 3520 میلی آمپر ساعت و گوشی  Xperia XZ Premium از یک باتری با ظرفیت 3230 میلی آمپر استفاده می کنند. با این وجود، با معرفی میت 10، این گوشی می تواند بیشترین ظرفیت باتری در میان تمامی پرچمداران را به خود اختصاص دهد.

علاوه بر معرفی گوشی میت 10 در تاریخ 16 اکتبر، شایعه هایی هم مبنی بر معرفی دستیار اختصاصی هوآوی منتشر شده است. حالا باید تا 10 روز دیگر منتظر بمانیم و ببینیم که در کنفرانس هوآوی چه اتفاقات و سورپرایزهایی در انتظار کاربران می باشد.

 

منبع: