هواوی P40 Pro: تضمین بالاترین کیفیت عکاسی با سنسور های بزرگ سونی و الهام گرفته از چشمان عقاب

1
۲۸,۷۱۶

یکی از افشاگران معروف فضای مجازی با نام کاربری RODENT950@ که در گذشته مشخصات دوربین گوشی مورد انتظار هواوی P40 Pro را لو داده بود، امروز به انتشار جزئیات بیشتری از دوربین های این گوشی پرداخته است. در گزارشات ماه ژانویه شرکت هواوی به این مورد اشاره شده بود که گوشی جدید آنها از سنسور دوربین IMX700 سونی با ویژگی 16 لایه استفاده خواهد کرد که در زبان یونانی به آن Hexadeca Bayer می گویند.

این سنسور 52 مگاپیکسلی در اندازه بسیار بزرگ 1/1.28 اینچی ساخته شده است که در نهایت تصاویری با رزولوشن 13 مگاپیکسلی را برای کاربر ثبت خواهد کرد. همچنین مشخص شده است که این سنسور قرار است از رنگبندی RYYB به جای فرمت معمولی RGGB برای عکاسی استفاده کند. بنابر اطلاعات بدست آمده از این افشاگر، دوربین جدید این گوشی عکاسی با موبایل را با بهترین کیفیت ممکن تضمین می کند و این مهم با استفاده از سنسور شخصی سازی شده RYYB بدست می آید.

در توضیح اینکه سنسور RYYB چیست، یکی از مدیران اجرایی شرکت هواوی می گوید که این کمپانی

“سرمایه گذاری بسیار زیادی را بر روی این فناوری کرده است و آنها نمی خواهند که این سرمایه گذاری بی هدف باشد”.

کارخانه سازنده این گوشی اظهار دارد که آنها برای ساخت دوربین هواوی P40 Pro از چشمان عقاب الگو گرفته اند که قادر است از فاصله 3 کیلومتری اشیاء را تشخیص دهد و این چیزیست که باید به عنوان بزرگنمایی شفاف و با کیفیت به کاربر تحویل داده شود.

هواوی P40 Pro: تضمین بالاترین کیفیت عکاسی با سنسور های بزرگ سونی و الهام گرفته از چشمان عقاب

سنسور زاویه گسترده این گوشی نیز همانند سنسور اصلی آن از نوع بسیار بزرگ با اندازه 1/1.5 اینچی بوده و از چیپ قدرتمند سونی IMX650 با رزولوشن 40 مگاپیکسلی و فیلتر رنگی RGGB قدرت می گیرد.

جالب ترین نکته در بخش دوربین های این گوشی ترکیب دو دوربین برای بزرگنمایی نهایی آن است، یک سنسور پریسکوپی با بزرگنمایی 10 برابری اپتیکال و یک دوربین تله فوتو با بزرگنمایی 3 برابری.

پرچمدار جدید هواوی به یک سنسور ToF 3D (زمان پرواز) سونی مجهز شده است و در کنار آن از یک سنسور تشخیص دمای رنگ استفاده شده است تا تصاویر خیره کننده ای را بتواند ثبت کند.

هواوی دو هفته دیگر در تاریخ 26 مارس از خانواده جدید سری P رونمایی خواهد کرد و تا اینجا می دانیم که مدل معمولی P40 تنها به لنز پریسکوپی با بزرگنمایی 5 برابری مجهز شده است.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here