galaxy_s5_vs_xperia_z2_contentfullwidth
سونی چند روز قبل جدیدترین ابراسمارت فون خود را با نام اکسپریا Z2 معرفی کرد. این دستگاه که قرار است در نیمه اول سال 2014 لقب پرچمدار محصولات اکسپریا را یدک بکشد و همانند پرچمداران گذشته سونی از قابلیت ضد آب و گرد و غبار بهره میبرد.

اما همزمان با این دستگاه سامسونگ نیز پرچمدار جدید خود را با نام گلکسی S5 معرفی کرد که این محصول نیز از قابلیت ضد آب و گرد و غبار با استاندارد IP67 بهره میبرد. این موضوع باعث ایجاد نگرانی در طرفداران محصولات سونی شده که مبادا این ویژگی فروش پرچمدار سونی را در آینده کاهش دهد.

سایت CNET از مدیر سونی موبایل در ایالات متحده در این خصوص سوال کرده و از نگرانی برخی از هوادان در مورد ساخت یک محصول ضد آب از سوی سامسونگ گفته است. Ravi Nookala مدیر بخش سونی موبایل ایالات متحده در پاسخ به Cnet اعلام کرد:

“روند ساخت اسمارت فون های ضدآب را ما آغاز کردیم و از این بابت هیچ جای نگرانی نیست!”

او معتقد است آگاهی کاربران از این استاندارد ها بسیار بالا رفته که این میتواند به نفع سونی باشد. استفاده از قابلیت ضد آب در پرچمداران سونی برای اولین بار از اکسپریا Z آغاز شد و تا امروز تمامی پرچمداران سونی از این قابلیت بهره بردند.

به نظر میرسد سونی با اطمینان کامل از طرفداران خود و محصولات اکسپریا هیچ نگرانی از بابت معرفی گلکسی S5 با استاندارد ضد آب و گرد غبار ندارد.

سونی در خصوص استفاده از این قابلیت در محصولات میان رده اکسپریا نیز نظر مثبتی نشان داد و نوید این را داد که در آینده محصولات میان رده اکسپریا نیز با قابلیت ضد آب و گرد غبار همراه باشند.

Cnet