در اولین روزهای سال 2018 میلادی، وجود دو بدافزار مخرب به نام های Meltdown و Spectre در گوشی های هوشمند و کامپیوترها تایید شد. Meltdown و Spectre دو بدافزار جدید هستند که با زیر نظر گرفتن پردازش قطعات سخت افزاری مثل CPU و Memory اطلاعات کاربران را به سرقت میبرند.

این دو بدافزار علاوه بر گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها، کامپیوترهای رومیزی و حتی کامپیوترهای ابری را هدف قرار میدهند. پس از ظهور این دو بدافزار شرکت های مختلف به تکاپو افتادند تا با ایجاد لایه های امنیتی کاربران خود را از بابت حفظ اطلاعات آنها مطمئن سازند.

سونی موبایل با در نظر گرفتن خطرات این دو بدافزار نسبت به وجود آنها واکنش نشان داده و بیانه ای را در این خصوص صادر کرده است. سونی این اطمینان را به کاربران خود داده که در به روزرسانی امنیتی جدید که به زودی منتشر خواهد شد، گوشی های اکسپریا را از خطرات احتمالی در امان قرار خواهد داد.

بیانیه سونی در خصوص بدافزارهای Meltdown و Spectre

امنیت و حفظ حریم خصوصی مشتریان برای سونی موبایل اهمیت زیادی دارد. ما از وجود بدافزارهای Meltdown و Spectre اطلاع داریم و این اطمینان را به کاربران خود میدهیم که لایه های محافظ در قالب به روزرسانی های امنیتی ارائه خواهد شد. دستگاه های اکسپریا که از تاریخ 5 ژانویه به بعد آپدیت میشوند، این پچ امنیتی را در اختیار خواهند داشت.

علاوه بر به روزرسانی امنیتی دستگاه، کاربران باید موارد ایمنی برای محافظت از گوشی خود را رعایت کنند. دانلود برنامه ها از فروشگاه های قابل اعتماد نظیر گوگل پلی و به روز کردن برنامه ها از اقدامات لازم برای حفظ امنیت گوشی های کاربران است.

منبع: