xperia_z5_series_pf_15
سونی موبایل این روزها سخت مشغول آماده سازی اندروید 6.0 مارشمالو است و به نظر میرسد گوشی های سری Z5، به زودی این به روزرسانی را دریافت خواهند کرد. هر چند که پرچمداران جدید سونی از کاملترین و بی نقصترین اسمارت فونهای سال به حساب می آیند، اما باگ ها و ایرادات بسیار جزئی در آنها وجود دارد که هنوز به طور کامل رفع نشده است.

وجود برخی باگ های بسیار ریز در اسمارت فون های جدید امری اجتناب ناپذیر است. سونی همیشه سعی کرده تا کوچکترین ایرادات را بلافاصله و بعد از مشاهده با به روزرسانی های کوچک برطرف کند. اما پرچمداران سری Z5 مدتی است به روزرسانی های هر چند کوچک را نیز برای رفع برخی باگ های جزئی دریافت نکردند.

یکی از ایرادات کوچک که کاربران گوشی های خانواده Z5 با آن رو به رو شدند، مشکل تغییر رنگ صفحه نمایش پس از باز کردن قفل دستگاه است. این مشکل به صورتی است که بعد از باز کردن قفل صفحه نمایش، رنگ ها تا چند ثانیه متمایل به خاکستری و کمی بی روح است و بعد از چند ثانیه به حالت طبیعی برمیگردند. البته این مشکل به حدی نیست که خودنمایی کند و اگر هنگام باز کردن قفل به دقت به صفحه نمایش خیره شوید میتوانید تغییر رنگ آن را احساس کنید.

این مشکل تنها هنگامی رخ میدهد که گزینه Adaptive Brightness یا همان روشنایی خودکار از تنظیمات دستگاه فعال باشد و هنگامی که حالت روشنایی خودکار صفحه نمایش خاموش است هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اما سونی، راه حل این مشکل را که به نظر نمیرسد چندان هم حاد باشد پیدا کرده و وعده داد تا در به روزرسانی بعدی که مربوط به اندروید 6.0 است نسبت به رفع آن اقدام کند.
3

این طور به نظر میرسد که سونی در حال حاضر تمام تمرکز خود را بر روی آپدیت اندروید 6.0 قرار داده و اگر مشکلات و باگ های کوچکی هم در نسخه های فعلی مشاهده کند، تا انتشار نهایی آپدیت اندروید مارشمالو تصمیمی برای رفع آن ندارد که البته معقول ترین تصمیم نیز همین است که اولویت بر ارائه آپدیت بزرگ و کامل از اندروید 6.0 بنا نهاده شود.