اکسپریا XZ2 Premium آخرین گوشی هوشمند سونی تا به امروز است که متاسفانه جایی در کشور ایران نخواهد داشت. سونی در برنامه ریزی خود، این محصول را برای چند بازار خاص در نظر گرفته بود که البته هنوز بازارهای هدف آن به طور دقیق مشخص نیست.

حتما به خوبی میدانید که گوشی های هوشمند برای ورود به بازار نیازمند کسب تاییدیه های لازم هستند که یکی از این تاییدیه ها توسط وبسایت چینی TENAA بدست می آید. آخرین خبر بدست آمده از TENAA این است که در وبسایت مذکور تاییدیه یک گوشی هوشمند از سونی با کد H8166 درج شده است.

گوشی H8166 سونی در واقع همان اکسپریا XZ2 Premium است که ماه گذشته معرفی شده بود. ابعاد و تصاویر مربوط به این دستگاه دقیقاً با محصولی که ماه گذشته معرفی شده بود همخوانی دارد، اما ظرفیت باتری آن در این تاییدیه 3400 میلی آمپر بر ساعت درج شده که با ظرفیت باتری نسخه معرفی شده اکسپریا XZ2 Premium تفاوت دارد. به نظر این محصول همان نسخه ژاپنی اکسپریا XZ2 Premium است که با ظرفیت باتری متفاوتی عرضه خواهد شد. به هر حال با توجه به فاصله زمانی طولانی میان معرفی و عرضه اکسپریا XZ2 Premium، نقاط مبهمی در خصوص این دستگاه وجود دارد که باید در آینده مشخص شود.

منبع: