android6-marshmallow
با گذشت حدود دو ماه از معرفی رسمی اندروید 6.0 مارشمالو، این نسخه هنوز بر روی دستگاه های انگشت شماری فعال شده است. با این حال در همین مدت کم، کاربرانی که این نسخه را تجربه کردند از عملکرد خوب گوگل در ارائه یک نسخه کم نقص و سریع خبر دادند.

درست است که اندروید 6.0 تا به اینجا بازخوردهای مثبتی از کاربران داشته اما این نسخه نیز بدون عیب نبوده و نیست. کاربرانی که اندروید 6.0 را تجربه کردند از وجود یک ایراد بسیار عجیب در این نسخه خبر میدهند.

گفته میشود برخی کاربران با فعال کردن قابلیت Doze که برای بهینه سازی مصرف باتری در این نسخه تعبیه شده با مشکل عجیب عقب ماندن ساعت مواجه شدند. این عقب ماندن نیز در حد 1 یا دقیقه نبوده و بعضا تا 15 دقیقه در هر 12 ساعت یا 30 دقیقه در هر 24 ساعت اختلاف را ناشی میشود.

عقب ماندن ساعت باعث ایجاد مشکلات زیادی مثل بهم ریختگی قرارهای روزانه و ساعت هشدار میشود. البته این مشکل برای کاربران با یک بار تغییر شبکه از 3g به 4g یا قطع و وصل کردن هدست به دستگاه رفع شده اما این راه ها، راه حل های نهایی برای این مشکل بسیار عجیب نیست.

این مشکل تا به امروز بیشتر در بین کاربران گوشی های نکسوس 5 مشاهده شده و دیگر کاربران سری نکسوس کمتر با آن مواجه شدند. اما با وجود بروز این مشکل بسیار عجیب، نگرانی ها در این خصوص نباید ادامه داشته باشد. چرا که گوگل در اندروید 6.0.1 که به تازگی آن را منتشر کرده این مشکل را رفع کرده و هم اکنون آخرین نسخه ارائه شده توسط گوگل با این مشکل همراه نخواهد بود.

منبع: