کمپانی سامسونگ را باید از بزرگترین مشتریان سنسورهای دوربین سونی دانست که همواره در برترین محصولات خود، به سراغ سنسورهای با کیفیت سونی میرود. از نسل دوم سری S در سال 2011 تا نسل هشتم در سال 2017، سنسورهای سونی در پرچمداران سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته بود. سونی که بدون شک بزرگترین تولید کننده سنسورهای دوربین در جهان است، امسال نیز تامین کننده اصلی این بخش برای پرچمداران سامسونگ است.

گلکسی S9 و گلکسی +S9 که به تازگی در بازار عرضه شدند، بر اساس مستندات هر دو به سنسورهای سونی مجهز شدند. سامسونگ در این دو گوشی از سنسور IMX345 سونی استفاده کرده که به منظور استفاده در این دو گوشی از طرف سونی توسعه یافته است. البته مثل گذشته سامسونگ تامین سنسور گوشی های گلکسی را بین محصولات خودش و سونی تقسیم کرده و در برخی مدل ها از سنسور خودساخته SSK2L3 استفاده کرده است.

البته با وجود به کارگیری دو سنسور مختلف در گوشی های سری گلکسی S9 از نظر مشخصات تقریباً هر دو سنسور بر روی کاغذ مشابه هم هستند. سنسور سامسونگ نیز همانند سنسور سونی به DRAM مجهز است که امکان فیلم برداری با سرعت 960 فریم بر ثانیه را فراهم میکند. در جدول زیر تاریخچه ای از سنسورهای سونی در پرچمداران سری S سامسونگ را مشاهده میکنید.

منبع: