ویژه: آغاز همکاری کمپانی هایِ سونی و Light برای ساخت ماژول دوربین های چندگانه.

4
۳,۹۶۰

نام کمپانی Light شاید برایِ بسیاری نا آشنا باشد، اما بد نیست بدانید که این کمپانی یکی از خلاق ترین ها در زمینه ساخت ماژول هایِ دوربین چندگانه میباشد. این کمپانی زمانی که هیچکس به فکر دوربین هایِ چندگانه نبود، مجموعه ای از دوربین ها را در سایز یک فبلت معرفی کرد. این محصول که L16 نام داشت، در خود 16 دوربین جای داده بود، که توانایی تولید عکس هایِ 52 مگاپیکسلی با زوم 5 برابر بدون افت کیفیت را به کاربر پیشنهاد میداد؛ اما گوشی هوشمندی در کار نبود و تنها این محصول یک دوربین بود.

حال کمپانی Light که تخصص ویژه ای در ساخت و طراحی ماژول هایِ دوربین چندگانه دارد با سونی دست به دست داده است تا دوربین هایِ چندگانه را در گوشی هایِ هوشمند به مرحله جدیدی ارتقا دهد. این بدان معناست که کمپانی Light از این پس شریک تجاری سونی محسوب میشود و بازار محصولات سونی به عرصه ها و کمپانی هایِ  بیشتری راه خواهد یافت.

اما هدف اصلی این همکاری همانطور که گفته شد ساخت دوربین هایِ چندگانه یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، ساخت ماژول هایِ بالایِ 4 دوربینه برایِ گوشی هایِ هوشمند است. هنوز مشخص نیست که سونی از این همکاری ابتدا در گوشی هایِ هوشمند خود بهره خواهد گرفت یا آنرا در اختیار سایر کمپانی ها قرار خواهد داد، اما میتوان اُمید داشت سونی در آینده ای نزدیک از فناوری مذکور در گوشی هایِ اکسپریا بهره بگیرد.

مدیر مسئول کمپانی Light، آقایِ Aric Marshall میگوید: « ما با همکاری سونی میتوانیم نور بهتری را توسط ماژول هایِ مختلف در کنار جزئیات بسیار زیاد با سنسورهایِ هایِ تلفیقی رنگی و مونوکروم به دست بیاوریم و نتیجه عکسی خارق العاده خواهد شد ».

سال گذشته شایعه هایی از همکاری کمپانی Light با HMD پیرامون ساخت سنسور دوربین گوشی نوکیا 9 مطرح شده بود. حال که تنها 1 روز با معرفی این گوشی هوشمند فاصله داریم، در جریان کنفرانس کمپانی HMD Global به دقت منتظر شنیدن خبرهایی از دوربین 5 گانه نوکیا 9 هستیم تا ببینیم آیا اولین دوربین 5 گانه در بین گوشی هایِ هوشمند دنیا با همکاری کمپانی Light ساخته شده است یا خیر.

منبع:

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here