450_1080
یکی از مهمترین بخش ها در گوشی های هوشمند که ما طی سال های اخیر با پیشرفت چشمگیری مواجه شدیم، صفحه نمایش است. چند سال قبل، استفاده از صفحه نمایش HD در گوشی های هوشمند باورنکردنی بود اما حالا ما شاهد استفاده متداول از صفحه نمایش QHD که چهار برابر HD است و حتی 4K که رزولوشن آن 8 برابر بیشتر از HD است، در گوشی های هوشمند هستیم.

بدیهی است که رزولوشن صفحه نمایش یک قابلیت سخت افزاری بوده که به صفحه نمایش دستگاه بستگی دارد و به هیچ وجه نیز قابل تغییر نیست. اما غلظت صفحه نمایش این فرصت را در اختیار ما میدهد که ما رزولوشن های دیگر را شبیه سازی کنیم.

اگر شما هم با دیدن تیتر این مطلب متعجب شدید دعوت میکنیم که این آموزش را تا انتها مطالعه کنید. در ابتدا لازم به توضیح است که این آموزش رزولوشن واقعی صفحه نمایش را که یک قابلیت سخت افزاری است تغییر نمیدهد بلکه رزولوشن شبیه سازی شده آن را دستخوش تغییر میکند. رزولوشن شبیه سازی شده معمولا با نام غلظت صفحه نمایش یا به اصطلاح DPI شناخته میشود که از روش های مختلفی قابل تغییر است.

متداول ترین راه ها برای تغییر غلظت صفحه نمایش ویرایش فایل build.prop و یا استفاده از نرم افزارهایی است که این کار را انجام میدهد. اما تمامی این روش ها نیازمند دسترسی روت در گوشی شماست. ما امروز قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم که به سادگی و بدون نیاز به دسترسی روت، رزولوشن شبیه سازی شده در گوشی هوشمند خود را تغییر دهید.

این آموزش برای تمامی گوشی های اندرویدی اعم از اکسپریا و غیر اکسپریا کاربرد دارد. نحوه انجام نیز بسیار ساده است که در کمترین زمان ممکن میتوانید آن را انجام دهید. برای مشاهده این آموزش و توضیحات بیشتر در مورد آن و همچنین پرسش و پاسخ در خصوص نحوه انجام کار به موضوع زیر در انجمن تخصصی اکسپریا مراجعه کنید.

مشاهده موضوع در انجمن