پیام رسان تلگرام حسابی خود را در کشورهایِ مختلف دنیا، مخصوصاً کشور عزیزمان ایران جا انداخته است. از آنجایی که تقریباً بیش از نیمی از کاربران پیام رسان تلگرام ایرانی هستند، شاید بسیاری از کاربران ایرانی تلگرام منتظر اضافه شدن یک ویژگی بسیار جذاب و مهم بودند. ویژگی تماس صوتی که از چندی پیش شایعه هایِ آن مطرح شده بود، اَکنون به پیام رسان تلگرام اضافه شده است.

تیم توسعه دهنده تلگرام سرانجام و پس از آزمایشات بسیار زیاد، قابلیت تماس صوتی را به پیام رسان محبوب خود افزوده است. این قابلیت همانطور که پیش بینی میشد رایگان میباشد، اما جزئیات آن هنوز برایِ ما مشخص نیست. به این دلیل که این قابلیت فعلاً در کشورهایِ اروپایی در دسترس کاربران قرار دارد و به گفته مسئولین تلگرام، تا روزهایِ آتی به کشور عزیزمان ایران نیز خواهد رسید.

اما اینطور که گفته میشود، تماس هایِ تلگرام همچون سیستم پیان رسان آن بسیار اَمن میباشد و از سرعت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در زمینه اَمنیت، همانگونه که قبلاً در مکالمات رمزگذاری شده کاربران امنیت پیام رسان تلگرام را تجربه کرده بودند، در زمینه مکالمات صوتی نیز ارتباط اَمنی را تجربه خواهند کرد. در زمینه سرعت نیز گفته میشود تماس صوتی تلگرام از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار میباشد.

تیم توسعه دهنده اشاره میکند که سیستم تماس هایِ صوتی تلگرام هوشمند نیز هستند. با هوش مصنوعی مرکزی در نظر گرفته شده برایِ برقراری مکالمات، با هر بار تماس اطلاعات فنی آن تماس توسط هوش مصنوعی مذکور مورد بررسی قرار میگیرد و به این ترتیب در بارهایِ بعدی وقتی کاربر تماسی را برقرار میکند، سیستم سعی میکند بهترین عملکرد را برایِ تماس صوتی در اختیار کاربران قرار دهد.

قابلیت بسیار مهم دیگری که پیش از این کاربران حسابی انتظارش را میکشیدند، قابلیت فشرده سازی فایل هایِ ویدئویی با انتخاب کاربر میباشد. با این بروزرسانی کاربران میتوانند قبل از ارسال فایل ویدئویی مد نظر، کیفیت و میزان فشرده سازی آنرا از 5 حالت مختلف موجود انتخاب کرده و با توجه به نیاز خود فایل تصویری را با کیفیت و حجمی به مراتب پایین تر برایِ دوستان خود به اشتراک گذارند.

توجه: همانطور که در متن خبر نیز اشاره شد، فعلاً قابلیت تماس صوتی برایِ کشورهایِ اروپایی ( پیش شماره هایِ اروپایِ غربی ) فعال میباشد و بنابر اظهارنظر مسئولین تلگرام تا روزهایِ آتی به کشور عزیزمان ایران خواهد رسید.

این بروزرسانی هم اَکنون از طریق پلی استور گوگل قابل دریافت است، اما اگر به هر دلیلی موفق نشده اید این بروزرسانی را دریافت کنید یا در دریافت آن با مشکل مواجه شده اید، میتوانید از طریق پلی استور اکسپریا آخرین نسخه از پیام رسان تلگرام را دانلود و بر رویِ گوشی هوشمند خود نصب کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور