همانطور که قطعاً مطلع هستید، هم اَکنون کمپانی هایِ سونی، اچ.تی.سی و فیسبوک با هدست هایِ واقعیت مجازی Vive، Playstation VR و Oculus Rift بازار مذکور را در اختیار دارند. سونی در بین این 3 کمپانی قیمت تمام شده محصول خود را بسیار پایین تر از رقبا در نظر گرفته بود و دلیل فروش بالایِ نسل اول هدست واقعیت مجازی سونی و استقبال بینظیر کاربران نیز همین اَمر بود.

حال کمپانی تایوانی HTC بازی بسیار جذابی را شروع کرده است، که قطعاً در آینده فروش هدست هایِ واقعیت مجازی دو کمپانی دیگر تأثیر بسزایی خواهد داشت. چند روز پیش کمپانی HTC قیمت هدست واقعیت مجازی Vive خود را 200 دلار کاهش داد و به این ترتیب خود را تقریباً به محدوده قیمت گذاری سونی رساند.

سونی نیز در این بین بیکار ننشسته است و در پاسخ به این حرکت کمپانی HTC قیمت هدست واقعیت مجازی Playstation VR خود را با کاهش محسوسی همراه ساخته است. بر این اساس، هم اَکنون باندل پایه هدست واقعیت مجازی سونی با قیمت 399 دلار در دسترس کاربران قرار دارد، که شامل PS Cam نیز میباشد، که خود به تنهایی 59 دلار قیمت دارد.

باندل دوم نیز که تا پیش از این با قیمت بالاتری ( حدود 499 دلار ) فروخته میشد، هم اَکنون با قیمت 449 دلار در دسترس علاقه مندان قرار دارد، که شامل هدست واقعیت مجازی سونی، PS Cam، کنترلرهایِ PS Move و مجموعه ای از بهترین بازی هایِ توسعه داده شده برایِ نسل اول هدست واقعیت مجازی سونی است میباشد.

سونی اشاره میکند که این کاهش قیمت از ابتدایِ ماه آینده میلادی ( 1 سپتامبر 2017 میلادی ) به صورت عملی پیاده خواهد شد و اولین کشورهایی که طعم این کاهش قیمت را خواهند چشید، کشورهایِ آمریکایی و کانادا هستند. این فروش هم به صورت حضوری و هم از طریق خُرده فروشی هایِ بزرگ آنلاین چون آمازون انجام خواهد شد.

منبع: