از ابتدایِ عرضه برنامه ها و بازی هایِ غیر رایگان یا به اصطلاح پولی در پلی استور گوگل، همیشه پیشنهادهایِ داغی از سویِ گوگل و توسعه دهندگان برایِ برنامه هایِ مختلف داشته ایم. اما چقدر بهتر است که گاهی نرم افزارهایِ بسیار محبوب و خاصی به رایگان در اختیار کاربران قرار بگیرد، تا هم کاربران از این موضوع منتفع شوند و هم فرهنگ خرید نرم افزارهایِ غیر رایگان نهادینه شود.

خبر خوب اینکه گوگل نیز همچون اَپل دست به کار شده است و پس از مدت ها ویژگی بسیار خوبی را به پلی استور خود افزوده است. گوگل نهایتاً بخشی جدید با عنوان نرم افزار رایگان هفته را به صورت رسمی در پلی استور ایجاد کرد، که در آن هر هفته یک نرم افزار یا بازی ویژه غیر رایگان به صورت رایگان در اختیار کاربران میلیاردی گوشی هایِ اَندرویدی قرار میگیرد.

این بخش به سادگی قابل دسترس است. چه رویِ گوشی هایِ اَندرویدی باشید و چه در دسکتاپ در حال مرور برنامه هایِ پلی استور گوگل باشید، میتوانید با مراجعه به صفحه اصلی برنامه هایِ گوگل و اسکرول کردن تا پایین ترین قسمت صفحه به قسمت برنامه رایگان هفته دسترسی یابید. همچنین، میتوانید به سادگی از این آدرس نیز به برنامه یا بازی رایگان هفته دسترسی یابید.

در حال حاضر گوگل یک بازی بسیار ویژه با نام Card Wars – Adventure Time که حدود 3 دلار قیمت دارد را به رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. به نظر میرسد این حرکت گوگل باعث میشود هم توسعه دهندگان بتوانند برخی از برنامه هایِ خود را به صورت بسیار وسیع به کاربران معرفی کنند و هم کاربران زیادی رو به استفاده از لایسنس قانونی نرم افزارها و بازی ها بیاورند.

منبع: