به نظر میرسد کم کم داریم به نسخه نهایی اَندروید O نزدیک میشویم. گوگل ساعاتی پیش چهارمین و آخرین ویرایش از نسخه توسعه دهندگان اَندروید O را منتشر کرد و این پروژه را رسماً با انتشار این ویرایش بست. تا به این لحظه ما تنها میدانیم که شماره این نسخه از اَندروید 8.0.0 میباشد و گوگل هنوز تاریخ انتشار و نامی برایِ این نسخه از اَندروید انتخاب نکرده است.

پیش از این اطلاعاتی از یک منبع خبری موثق به بیرون درز پیدا کرده بود که گوگل در نیمه هایِ ماه آگوست نسخه نهایی اَندروید O را برایِ گوشی هایِ پیکسلی منتشر خواهد کرد و اَکنون با توجه به انتشار آخرین ویرایش از نسخه مخصوص توسعه دهندگان اَندروید O در ماه جاری میلادی، به نظر میرسد یک قدم دیگر به انتشار نسخه نهایی اَندروید O در ماه آینده میلادی نزدیک شده ایم.

این ویرایش از نسخه توسعه دهندگان با خود تغییرات بسیار زیادی از لحاظ فنی به همراه دارد و حاوی آخرین وصله ها و برطرف سازی مشکلات برایِ اَندروید O میباشد. گوگل اشاره میکند که این نسخه همچنین حاوی API های نهایی مخصوص توسعه دهندگان میباشد و توسعه دهندگان میتوانند بر اساس این نسخه نرم افزارها و بازی هایِ خود را توسعه داده و مورد آزمایش قرار دهند.

گوگل در پایان اشاره میکند که این بروزرسانی برایِ تمام کسانی که یکی از دستگاههایِ گوگل پیکسل، پیکسل XL، نکسوس 6P، نکسوس 5X، پیکسل C یا نکسوس پلیر را دارند و در طرح بتایِ اَندروید O شرکت کرده اند به زودی به صورت OTA منتشر خواهد شد. همچنین کاربران میتوانند به صورت دستی نیز این بروزرسانی را از طریق پرتال توسعه دهندگان گوگل دریافت کرده و بر رویِ گوشی خود فلش کنند.

منبع: