sonyA7_003
شکی نیست که سونی در حال حاضر بزرگترین تولید کننده سنسورهای دوربین CMOS در جهان است. شرکتی که هم اکنون بیش از 40 درصد گوشی های هوشمند را با سنسورهای دوربین خود تغذیه میکند که بزرگترین وزنه در نتایج مالی سالیانه این شرکت محسوب میگردد.

بسیاری از شرکت های معتبر مشتری پر و پا قرص سونی هستند تا در گوشی های هوشمند خود از سنسورهای دوربین سونی استفاده کنند. همانطور که آنها به سونی در این زمینه وابسته هستند موفقیت سونی نیز در گرو فروش بیشتر گوشی های هوشمند است تا با فروش بیشتر سنسورهای دوربین به سود بیشتری برسد. اما در سه ماهه اخیر پیش بینی ها حاکی از کاهش فروش گوشی های هوشمند دارند که در نهایت احتمال را بر این بنا نهاده که سود سونی از فروش سنسورهای دوربین در آخرین سه ماهه سال نسبت به دوره زمانی قبلی 9 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

شاید بازار گوشی های هوشمند تا حدی به اشباع شدن نزدیک شده اما سونی سعی ندارد خود را به همین بازار معطوف کند. بر اساس گزارش های رسیده این شرکت تصمیم دارد تا پای سنسورهای دوربین خود را به خودروها باز کند. کازو هیرای مدیر عامل سونی در این خصوص هدف سونی را رهبری در بازار خودروسازی دنیا میکند.

سونی پیش بینی میکند فروش سنسورهای دوربین سونی تا سال 2020 به رقم 900 میلیون دلار در سال برسد که این هدف را با تسخیر بازار خودروها آسان خواهد کرد. دوربین های درون خودرویی هنوز به پیشرفتگی دوربین های عکاسی و دوربین گوشی های هوشمند نیستند اما سونی با حضور در این بازار قصد دارد تا چند سال آینده پادشاهی خود را در صنعت سنسورهای دوربین به قلمرو خودروها نیز بسط دهد.

منبع: