13 (2)
اگر با ما همراه بوده باشید، چند روز قبل مقایسه ای از دو گوشی جدید سونی یعنی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact را از حیث سرعت اجرای برنامه ها و مولتی تسکینگ به عمل آوردیم. ما در این مقایسه اکسپریا Z5 را پادشاه و اکسپریا Z5 Compact را شاهزاده خواندیم. دو اسمارت فون درباری که حالا برای اثبات قدرت باز هم به نبرد با یکدیگر برخواستند.

قسمت اول مقایسه این دو گوشی در خصوص سرعت اجرای برنامه ها و مولتی تسکینگ بود. چرا که تفاوت در مقدار رم این دو گوشی باعث شد تا بسیاری به دنبال مقایسه عملکرد دو دستگاه باشند. حالا و در قسمت دوم قصد داریم تا یکی دیگر از جنبه های تفاوت این دو گوشی یعنی صفحه نمایش را با هم مقایسه کنیم.
همانطور که میدانید اکسپریا Z5 از صفحه نمایش 5.2 اینچی با رزولوشن 1080×1920 برخوردار است اما اکسپریا Z5 Compact دارای یک صفحه نمایش 4.6 اینچی با رزولوشن 720×1280 است. همین کوچکتر بودن رزولوشن باعث شده تا بسیاری تصور کنند کامپکت نسبت به برادرش کیفیت پایینتری از خود خواهد داشت. پس بد نیست تا با مقایسه ای کوتاه به جواب این سوال برسیم.

در این مقایسه هر دو دستگاه در شرایط کاملا یکسان قرار گرفته اند و در آن صفحه نمایش دستگاه از جهات مختلف آزمایش خواهد شد. در هر دو دستگاه نور صفحه نمایش در آخرین حد خود قرار گرفته بود. ضمن اینکه موتور Super Vivid نیز در هر دو گوشی روشن بود تا شرایط رقابت با هم برابر باشد. در نهایت امر نتیجه ای که ما به آن رسیدیم این بود که عملکرد هر دو دستگاه در حد بسیار قابل قبولی قرار داشت. ولی اکسپریا Z5 Compact در زوایای دید بسیار بالا موفق شد در برابر برادر بزرگتر خود عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

10

9

8

12

3

11

2

1

6

7