اگر از کاربران حرفه ای سیستم عامل اَندروید باشید و کمی با دنیایِ رام هایِ شخصی سازی شده آشنایی داشته باشید، قطعاً رام هایِ شخصی سازی شده گروه پارانوید را میشناسید. این گروه مدت هاست که برایِ خیل عظیمی از گوشی هایِ اَندرویدی دنیا، من جمله گوشی هایِ اکسپریا رام هایِ شخصی سازی شده با امکانات بسیار زیادی عرضه میکند و از محبوبیت بالایی بین کاربران برخوردار است.

حال این گروه آخرین نسخه از رام شخصی سازی خود را برایِ گوشی هایِ اکسپریا X و اکسپریا X Compact رسماً عرضه کرده است. این رام شخصی سازی شده که با نسخه 7.2.1 عرضه شده است، بر مبنایِ آخرین نسخه از اَندروید نوقایِ گوگل ( اَندروید 7.1.2 ) میباشد و امکانات بسیار زیادی را در کنار برخی از امکانات گوشی هایِ هوشمند معروف بازار به کاربران ارائه میدهد.

این گروه تا پیش از این رام شخصی سازی خود را برایِ بسیاری از گوشی هایِ هوشمند اَندرویدی عرضه کرده بود و اَکنون 2 گوشی از سونی نیز وارد این چرخه شده اند. در کنار این گوشی هایِ هوشمند از سونی، نام گوشی نکسوس 5 گوگل به همراه گوشی هایِ کمپانی OnePlus به چشم میخورد.

پارانوید اعلام کرده است که این نسخه جدید حاوی آخرین وصله هایِ اَمنیتی گوگل (مربوط به ماه جولای 2017 میلادی) و برخی از ویژگی هایِ خاص پرچمداران سایر کمپانی هایِ بزرگ دنیا میباشد. همچنین، اشاره شده است که برخی امکانات جدید همچون مرورگر اختصاصی پارانوید نیز به این نسخه جدید افزوده شده اند.

منبع: