نمایشگاه E3 امسال نیز با تمام فراز و نشیب هایش به اتمام رسید و کارنامه شرکت کنندگان این مراسم به وضوح در اختیار تمامی علاقه مندان به بازی هایِ رایانه ای در دنیا قرار گرفت. برخی از کمپانی ها امسال در این نمایشگاه خوش درخشیدند و برخی دیگر نیز بر رویِ یک خط مستقیم حرکت کردند، که به زعم بسیاری در حد نام خود ظاهر نشدند.

یکی از کمپانی هایی که امسال انتقادات زیادی به آن وارد شد کمپانی سونی بود. سونی در نمایشگاه امسال بسیار خوب ظاهر شد، اما بسیاری از منتقدین بر این باورند که سونی در حد و حدود نام خود ظاهر نشده است. این انتقاد شاید از طرفی قابل قبول باشد، اما آیا واقعاً سونی عمداً در این نمایشگاه اینطور ظاهر شد یا سهواً این عمل انجام گرفت؟ آقایِ Shuhei Yoshida، رئیس استودیوهای جهانی سونی به این سوال ما چنین پاسخ داده است:

ما چیزهایی در کوله بار خود برایِ آینده حفظ کرده ایم، چیزهایی که قطعاً هر گیمری را در دنیا شگفت زده خواهد کرد. این اطمینان را به طرفداران خود میدهیم که تا قبل از پایان امسال آنها را سورپرایز خواهیم کرد. کسی چه میداند، شاید در مراسم Playstation Experience این اتفاق رُخ دهد…

از سخنان آقایِ یوشیدا به خوبی مشخص است که سونی از رویِ قصد و با برنامه ریزی قبلی اینچنین پا به نمایشگاه E3 امسال گذاشته بود. بر کسی پوشیده نیست که سونی در زمینه بازی هایِ رایانه ای و کنسول هایِ بازی حرف اول را در دنیا میزند و این موضوع بارها توسط آمارهایِ جهانی به اثبات رسیده است.

علی ایحال حالا به خوبی میدانیم که سونی برایِ آینده برنامه هایی دارد، آینده ای که چندان دور نیست. سونی به خوبی دریافته است که نباید هر جایی دست به هر کاری زد و از این رو برخی از بازی هایِ شگفت انگیز خود را برایِ کنفرانس اختصاصی اش که در ماه دسامبر 2017 میلادی برگزار خواهد شد نگه داشته است.

منبع: