xperia-z3-gallery-04-1240x840-fe27e87def32fabb3a19331b9126f00b
پس از معرفی رسمی اکسپریا Z3 و استفاده مجدد سونی از صفحه نمایش 1080 در این دستگاه بسیاری از کاربران به خاطر این تصمیم از سونی گله مند شدند. آنها به خاطر عدم استفاده از صفحه نمایش QHD در این دستگاه سونی را مورد هجمه قرار دادند و صفحه نمایش 1080 اکسپریا Z3 را در مقابل صفحه نمایش بزرگتر گلکسی نوت 4 از پیش باخته دانستند.

این سوال که چرا سونی از صفحه نمایش QHD در اکسپریا Z3 استفاده نکرده شاید برای بسیاری از ما مطرح شده باشد. Calum MacDougall مدیر بازاریابی سونی که مسبب اصلی استفاده از صفحه نمایش 1080 در این دستگاه است در این مورد پاسخ میدهد.

آقای مک دوگال در اینباره اینگونه میگوید:
اینکه بگوییم با توجه به استفاده از صفحه نمایش QHD در گلکسی نوت 4 سونی هم باید از این صفحه در اکسپریا Z3 استفاده میکرد یک اشتباه است. در ابتدا باید بگوییم صفحه نمایش گلکسی نوت 4 از اکسپریا Z3 بزرگتر است و استفاده از صفحه نمایشی با این رزولیشن برای یک گوشی 5.2 اینچی اصلا مناسبت نیست.
ضمن اینکه چنین صفحه نمایشی با رزولیشن 1440×2560 حتی برای یک تبلت تا اندازه 8 اینچ هم اصلا کاربردی نیست. چرا که چشم انسان هیچ تفاوتی میان صفحه نمایش فول اچ دی با تراکم پیکسلی 424 (اکسپریا Z3) و صفحه نمایش QHD با تراکم پیکسلی 534 (گلکسی نوت 4) را تشخیص نخواهد داد و این رزولیشن بیشتر از اینکه کاربردی باشد، فقط افزایش اعداد و ارقام به حساب می آید که هزینه و مصرف باتری بالاتری را در پی دارد.

از طرفی هدف سونی همواره کسب رضایت کاربر لذت بردن از کار با یک تلفن هوشمند است و مصرف باتری نیز به عنوان یک دغدغه همیشگی برای کاربران مورد توجه سونی بوده است. او معتقد است سونی به جای افزایش اعداد و ارقام، میتواند با تکنولوژی های خود نظیر Triluminous و X-Reality به بالاترین حد کیفیت برای صفحه نمایش برسد و مصرف باتری دستگاه را نیز در حد قابل قبولی برای کاربر قرار دهد. دستیابی به حد نصاب 2 روز مداوم برای مصرف باتری اکسپریا Z3 حاصل تلاش سونی و سیاست های فعلی خود در راه کسب رضایت مشتری بوده و قصد دارد در آینده نیز این روند را ادامه دهد. بر این اساس ما نه تنها به خاطر استفاده از صفحه نمایش 1080 در اکسپریا Z3 پشیمان نیستیم بلکه این سیاست را در آینده نیز برای پرچمداران خود ادامه میدهیم و آنچه را که نیاز اصلی کاربران است به آنها هدیه خواهیم داد.

TrustedReviews