روز گذشته سونی رسما برنامه خود برای به روزرسانی خانواده اکسپریا به جلی بین اعلام کرد که این خبر مورد نقد بسیاری از کاربران در سرتاسر دنیا قرار گرفت. در این برنامه اعلام شده بود که گوشی های xperia sola, u, tipo , miro به روزرسانی نخواهند شد و همچنین دارندگان گوشی xperia s نیز خیلی دیرتر از سایرین مثل دارندگان j آپدیت لوبیا ژله ای را دریافت میکنند.
از فاصله انتشار خبر آپدیت تا به الان انتقادات زیادی نسبت به این برنامه شده که سونی با دلایلی سعی در توجیه این برنامه ریزی کرده است.
آنتونی به عنوان نماینده سونی اعلام کرده است که در این برنامه فاکتورهایی مثل رزولیشن صفحه نمایش، مشخصات سخت افزاری و رم در نظر گرفته است اما سوالی که برای کاربران پیش می آید این است که چرا گوشیهای xperia sola و u در لیست قرار ندارند اما برخی دیگر از گوشی ها مثل go چراغ سبز گرفتند؟ همچنین چرا xperia j در این لیست قرار گرفته است ؟
آنتونی در پاسخ به سوال زیر اینگونه توضیح میدهد
چرا سولا ، u ، میرو و تیپو در لیست قرار نگرفته اند ؟
میزان کیفیت سخت افزار گوشیهای اکسپریا به عواملی مثل رزولیشن صفحه ، پلتفرم سخت افزاری و رم بستگی دارد که در اکسپریا گو این چند عامل به خوبی با هم ترکیب شده اند و تجربه منفی را در جلی بین به دست نمیدهد اما در مورد سولا ، یو ، تیپو و میرو اینگونه نیست بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا آنها را در ساندویچ بستنی باقی بگذاریم.
اولویت ما همیشه این است که بهترین تجربه را در گوشی های هوشمند در اختیار کاربران قرار بدهیم که این به معنای سخت افزار خوب همراه با عملکرد و ثبات در کنار نسخه های بالاتر اندروید میباشد. سعی ما همیشه بر آن است که از آخرین نسخه های سیستم عامل اندروید استفاده و آنها را در اختیار کاربران قرار دهیم.
چرا گوشی های سری 2011 اکسپریا به JB آپدیت نمیشوند؟
اکسپریا آرک s یک نمونه از گوشی های قدرتمند سونی اریکسون در سال 2011 است که این آپدیت را دریافت نمیکند. پس از بررسیهای به عمل آمده به این نتیجه رسیده ایم که باقی نگه داشتن گوشی های سری 2011 اکسپریا در نسخه ساندویچ بستنی تجربه بهتری در عملکرد این گوشی هاست و برای همین تصمیم گرفتیم تا خانواده 2011 اکسپریا را در ایستگاه ساندویچ بستنی اندروید متوقف کنیم.

دوستان عزیز هرگونه نظر و بحث و سوال در مورد این برنامه ریزی در تاپیک زیر مطرح میشود. منتظر نظرات شما هستیم. با تشکر
بحث و تبادل نظر در مورد برنامه سونی در به روزرسانی به 4.1.1

منبع: xperiablog