playstation-meeting-2016-screen-5

اگر صاحب یک کنسول PS4 باشید، با کابل HDMI معمولی میتوانید از نهایت کیفیت این کنسول که 1080p میباشد بهره ببرید و بازی ها را با بالاترین نرخ فریم تجربه کنید، اما درباره PS4 Pro این موضوع کمی متفاوت است. سونی اذعان میکند که همچنان برایِ دریافت کیفیت 1080p بر رویِ کنسول هایِ PS4 Pro و PS4 Slim میتوانید از یک کابل HDMI معمولی استفاده کنید، اما برایِ تجربه کیفیت 4K واقعی کنسول PS4 Pro نیاز به کابل مخصوصی دارید.

سونی در جعبه کنسول PS4 Pro یک کابل استاندارد HDMI نسل جدید قرار داده است و کاربرانی که از کنسول خود در مجاورت تلویزیون بهره میبرند نیازی نیست نگران متراژ این کابل باشند، اما اگر از آن دسته افراد هستید که کنسول خود را دورتر از تلویزیون قرار میدهید، باید به فکر تهیه کابل هایِ مخصوص HDMI نسل دو باشید، چون به گفته سونی کابل هایِ HDMI استاندارد ( که 1.4 میباشند ) نمیتوانند تمام قدرت خروجی کنسول PS4 Pro را به تلویزیون هایِ 4K انتقال دهند. سونی میگوید:

کابل هایِ استاندارد HDMI که به عنوان کابل هایِ HDMI 1.4 نیز شناخته میشوند میتوانند سیگنال هایِ 4K را با نرخ 30 فریم بر ثانیه به تلویزیون هایِ 4K انتقال دهند؛ اما کابل هایِ نسل جدید HDMI که به عنوان کابل هایِ HDMI 2.1 شناخته میشوند، توانایی انتقال تصویر 4K با نرخ 60 فریم را دارند.

پس اگر صاحب یک تلویزیون 4K هستید و قصد خرید کنسول PS4 Pro را دارید، توصیه میکنیم در صورت بیشتر شدن فاصله کنسول تا تلویزیون، از کابل هایِ ارزان قیمت موجود در بازار بهره نگیرید و سراغ کابل هایِ با کیفیت نسل دو باشید، چون در غیر اینصورت نمیتوانید از تمام قدرت خروجی کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro سونی بهره ببرید.

منبع: