سونی از آذرماه سال گذشته، به روزرسانی اندروید 7.0 نوقا را برای اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance عرضه کرد تا این دو اولین دستگاه های سونی با اندروید نوقا باشند. در مدت زمان کوتاهی سونی دو عضو دیگر از خانواده X را به همراه پنج عضو خانواده Z به نوقا آپدیت کرد تا جمعاً تعداد دستگاه های سونی با اندروید نوقا به عدد 9 برسد.

پس از این وقفه ای طولانی در فرآیند به روزرسانی سونی ایجاد شد که البته در این مدت سونی سعی در ارائه به روزرسانی های تکمیلی برای آپدیت نوقای گوشی های خود داشت. سرانجام از روز گذشته اکسپریا XA Ultra هم طعم اندروید 7.0 را چشید تا به این ترتیب فقط اکسپریا XA باشد که از لیست سونی هنوز این آپدیت را دریافت نکرده است.

انتظار برای کاربران اکسپریا XA هم طولانی نشد و امروز سونی رسماً به روزرسانی اندروید 7.0 نوقا را برای تمامی مدل های آن ارائه کرد. آپدیت اندروید نوقا برای اکسپریا XA با شماره ساخت 33.3.A.0.127 برای نسخه های تک سیم و دو سیم اکسپریا XA در مناطق مختلف از جمله ایران آغاز شده است.

تا این لحظه علاوه بر خاورمیانه، مناطق دیگری نیز شاهد دریافت این به روزرسانی بودند. هنوز از تغییرات حاصله در اکسپریا XA پس از آپدیت اندروید نوقا اطلاعاتی در دسترس نیست اما تغییرات ذاتی اندروید نوقا و احتمالا به روزرسانی پچ امنیتی اندروید اولین و مشهودترین تغییراتی باشد که پس از آپدیت حاصل خواهد شد.