پایان کار TCL و بلک بری تا 31 آگوست 2020

0
۲۹,۶۳۱

در زمینه تکنولوژی و به خصوص دنیای موبایل، شنیدن خبر سقوط سهام، عدم فروش و بدتر از همه آنها، عقب نشینی یک شرکت از عرضه گوشی های موبایل، یکی از دردناک ترین خبر هایی است که می تواند به گوش هواداران برند های تولید کننده برسد و این مسئله با بزرگ شدن شرکت های چینی و تصاحب بازار کشور های پر جمعیت مانند هند و چین و گسترش فروش محصولاتشان در کشور های اروپایی به شدت تهدید کننده است. یکی از شرکت هایی که از این قضیه رنج می برد، شرکت قدیمی و صاحب سبک بلک بری است. پس از مشکلات این شرکت در سال های گذشته، شرکت TCL که بیشتر آن را به خاطر تولید تلویزیون های هوشمند می شناسیم، وظیفه تولید و برندینگ محصولات بلک بری را بر عهده گرفت اما به نظر می رسد این همکاری هم راه به جایی نخواهد برد و شاید بزودی شاهد حذف این برند با سابقه از دنیای موبایل های هوشمند باشیم.

این شرکت به تازگی اعلام کرده است که از تاریخ 31 آگوست سال 2020 دیگر هیچ قراردادی با شرکت TCL نخواهد داشت و TCL هیچ حقی در طراحی، عرضه و فروش محصولات موبایل و لوازم جانبی بلک بری نخواهد داشت.

با این حال، خریداران محصولات قبلی این شرکت نباید تا یک سال آینده نگرانی از بابت خدمات پس از فروش محصولات خریداری شده داشته باشند، چرا که TCL اعلام کرده است که از تاریخ 31 آگوست به مدت یک سال یا بیشتر بر اساس نیاز قوانین منطقه ای، از محصولاتی که فروخته است پشتیبانی به عمل خواهد آورد.

همکاری این دو شرکت به سال 2016 بر می گردد که در آن زمان اولین گوشی هایی که به صورت مشترک تولید و به بازار عرضه شدند شامل مدل هایی با نام DTEK50، DTEK60 و BlackBerry Keyone بودند. این محصولات به صورت سخت افزاری توسط TCL ساخته شدند و نرم افزار آنها از سمت بلک بری تامین می شد.

البته باید بدانید که این پایان راه شرکت بلک بری نخواهد بود، چرا که این شرکت همچنان از سیستم عامل اختصاصی و امن QNX که در ماشین های خودران استفاده می شود نیز برای فروش به شرکت های مختلف استفاده می کند. با این حال، این شرکت بزرگ کار خود را ابتدا با نام Research in Motion در سپتامبر 1996 شروع کرد و نام بلک بری را برای ساخت یک پیجر در ژانویه 1999 برای خود انتخاب کرد. آخرین محصولی که بلک بری بدون همکاری با شرکت TCL ساخته بود، محصولی به اسم Priv بود.

شرکت TCL اخیرا تصمیم گرفته است تا خودش اقدام به تولید موبایل تحت نام برند خودش کند و در این بین، لایسنس برند آلکاتل را تا پایان سال 2024 به دست آورده است. (خود شرکت آلکاتل صاحب شرکت نوکیا است).

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here