sony-vaio-green-and-black-wallpaper-1024x640 (1)
اگر شما هم همانند ما به دنبال این هستید که چگونه میتوان هدست واقعیت مجازی سونی را کنترل کرد، امروز تصویری از پتنت جدید سونی به بیرون درز کرده است که نشان می دهد سونی برای کنترل این هدست از کنترلری بر روی دست استفاده خواهد کرد.

می توان گفت با چیزی شبیه به یک دستکش برای کنترل این هدست رو به رو هستیم اما قطعا تصویر به بیرون درز کرده از این پتنت با محصول نهایی تفاوت های بسیاری خواهد داشت. به لطف این کنترلر دستکش مانند کسانی که در حال بازی با این هدست هستند میتوانند اشیایی را که مشاهده میکنند، کنترل کنند. همچنین این دستکش قابلیت ضبط حرکات انگشتان و سنسوری برای سنجش فشار وارده در زمانی که شخص یک شی را لمس میکند، هستند.

در توضیحات مربوط به پتنت به این موضوع اشاره شده است که: در تست های پیاده سازی این گجت، افرادی که در حال تست دستکش های خود بودند میتوانستند اشیا را لمس کرده و یا جا به جا کنند، با سطوح ارتباط برقرار کنند، بر اجسام فشار وارد کنند، اشیا را پرتاب کرده و یا از ژست های حرکتی استفاده کنند.
playstation-vr-glove
می توان گفت که این با چیزی که ما هم اکنون در حال مشاهده آن در دیگر هدست های واقعیت مجازی هستیم بطور کلی تفاوت دارد زیرا دیگر هدست ها تجربه ای شبیه به تجربه استفاده از دسته های بازی را به کاربر منتقل می کنند و چنان تاثیری در محیط اطراف ندارند.

اما این دستکش می تواند تجربه ای جدید در استفاده از هدست واقعیت مجازی خلق کند زیرا قادر است حرکاتی پویا تر و طبیعی تر و احساسی همه جانبه را به کاربر منتقل کند. تصاویر مشاهده شده مربوط به سال 2014 میباشند که قطعا در طول این زمان تا کنون این گجت اصلاحات زیادی را به خود دیده است. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: