پتنت جدید سونی با کارایی مشابه ایکس باکس اسنپ به ثبت رسید

0
۲۰,۹۱۳

بنابر گفته های وب سایت GamingBoltm، سونی به تازگی پتنت جدیدی را ثبت کرده است که شامل یک تصویر از داخل منوی کنسول پلی استیشن 5 است. این گزارش ادعا می کند که تصویر مربوطه کاملا برای این کنسول نسل نهمی ساخته شده است. توضیحات قرار داده شده در وب سایتی که پتنت در آن ثبت شده است به این مورد اشاره می کند که عملکرد این پتنت با حالت تصویر در تصویر موجود در بسیاری از تلویزیون ها برابر است. در ادامه نوشته شده است که بیننده تصویر اصلی و تصویری کوچک در پایین صفحه سمت راست را مشاهده می کند که می تواند دو محتوای متفاوت از هم را به نمایش بگذارد. دستگاه پردازش اطلاعات دستور عملیات جا به جایی را می پذیرد. این می تواند از حالت پذیرش عملکرد صفحه اصلی به حالت پذیرش عملکرد زیر صفحه تغییر یابد. پس از تغییر به حالت پذیرش عملکرد زیر صفحه ، می توان محتوای زیر صفحه را به صورت برجسته و جداگانه مشاهده کرد.

پتنت جدید سونی با کارایی مشابه ایکس باکس اسنپ به ثبت رسید

جالب است بدانید که این پتنت جدید بسیار شبیه به عملکرد اسنپ در کنسول ایکس باکس وان است. این عملکرد باعث می شود تا یک پنجم از صفحه نمایش شروع به پخش محتوای جداگانه ای از بازی که کاربر در حال انجام آن است کند، مانند اپلیکیشن یوتیوب، نتفلیکس یا حتی تماس تصویری از طریق اسکایپ. با این حال هنوز نمی دانیم که آیا این پتنت مستقیما به پلی استیشن 5 ربط دارد یا خیر، چرا که هنوز 5 ماه دیگر تا عرضه کنسول سونی به بازار زمان باقی مانده است.

حالا که حرف از پلی استیشن 5 شد بد نیست بدانید که جنگ کنسولی عظیمی بین سونی و مایکروسافت بر سر پادشاهی بر نسل بعدی شکل گرفته است که این بار از همیشه بزرگتر است. با اینکه کنسول ایکس باکس سری ایکس مشخصاتش از قبل توسط مایکروسافت منتشر شده و همه چیز آن سر راست است، اما سونی تصمیم گرفته تا کم کم و رفته رفته به ما اطلاعات بدهد. چند هفته پیش بود که این غول ژاپنی چهره کنسولش را در کنار بازی های نسل بعدی به ما نشان داد. طراحی کنسول قابل قبول بود و چیزی خارج از عرف را به نمایش نمی گذاشت. با این حال، لیک های اخیر نشان می دهد که ممکن است اندازه این کنسول دردسر ساز شود. با این حال، با سخت افزار موجود در این کنسول این اندازه می تواند منطقی باشد. به خصوص که سونی برای حل مشکل خروجی گرما باید به دنبال چاره جدیدی می گشت. در نهایت، شایعاتی از کنسول ایکس باکس لاکهارت به بیرون درز کرده است که با سخت افزار ضعیف تر برای بازی های دیجیتالی و بدون دیسک و البته قیمت کمتر، به قصد داغ کردن بازار و افزایش سود پا میدان خواهد گذاشت که باید دید سونی چگونه قیمت گذاری نسخه های مختلف کنسولش را انجام می دهد.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here