پتنت جدید و خلاقانه از سونی، شما را وارد دنیای بازی های رایانه ای می‌کند

0
۳,۶۰۶

شرکت سونی به تازگی پتنتی را برای تکنولوژی  VR ثبت کرده است. سونی این بار در تلاش است با غوطه ور کردن بازیکن در محیط بازی با استفاده از تماشاگران عمومی در بازی های ورزشی و یا مسابقه ای و استفاده از آواتار دوستان شما به عنوان تماشاچی، این بازی ها را مهیج تر کند. این پتنت سال گذشته ثبت شده اما این ماه به انتشار عمومی رسیده است.

سونی درباره این پتنت توضیح می دهد ” در دنیای بازی ها همیشه داشتن تماشاچی باعث طبیعی تر شدن محیط بازی و باور پذیر تر شدن بازی می شود، این جنبه از بازی ها در چند سال گذشته بر خلاف دیگر قسمت های بازی ها پیشرفت خاصی نکرده است”. سونی پیشنهاد می کند که به جای استفاده از مدل های عمومی و کم کیفیت برای تماشاگران، یک سیستم وجود داشته باشد که بعضی از این تماشاگران با آواتار های دوستان شما تعویض بشوند.

این ویژگی می تواند در مواردی مانند مسابقات ریسینگ،  مسابقات ورزشی، مسابقات ورزش های رزمی و غیره … قابل استفاده باشد. به غیر از افزایش طبیعی بودن بازی، این امر همچنین باعث افزایش عنصر ارتباطات اجتماعی در بازی ها می شود. در ضمن با یک تنظیمات ساده، شما میتوانید آن دسته از دوستان خود را که علاقه مند به حضور آن ها در بازی هایتان هستید را انتخاب کنید.

بخش جالب در مورد این پتنت این است که این تماشاچی ها از روی آواتار شخص مانند چیزی که در PlayStation Home می بینیم ساخته نمی شوند و از روی چهره واقعی شخص در دنیای واقعی ساخته می شوند، برای این کار سونی از یک موتور آواتار که چهره واقعی و کنونی شخص را تبدیل به تماشاچی خواهد کرد استفاده می کند.

این موتور آواتار، از اطلاعات هدست VR دوست شما استفاده خواهد کرد. همچنین برای این کار یک دوربین از زاویه پایین در نظر گرفته شده تا مدلی که از دوستتان در بازی می بینید، شبیه ترین مدل کامپیوتری به شخص باشد. زمانیکه هم بازیکن و هم تماشاچی آنلاین باشند، تماشاچی میتواند برای دیدن بازی شما از نقطه تماشاچیان درخواست دهد که در صورت تأیید شما دوربین زمینی در نظر گرفته شده حرکات دوست شما را ضبط و در بازی به مدل کامپیوتری ارسال خواهد کرد.

شما بعد از بازی قادر خواهید بود تا فیلم های بازی از دید خود و یا تماشاچیان (که همان دوستان شما هستند) را مشاهده کنید. خوشبختانه، این تنها پتنتی نیست که به تازگی در رابطه با قابلیت های VR و همچنین ضبط حرکات بازیکن ثبت شده. اخیرا سونی پتنتی را ثبت کرده بود که در آن تماشاچی ها میتوانستند بازی ها را به صورت زنده در زمان واقعی خود تماشا کنند. در حالی که سونی به فکر پیشرفت این نسل از هدست های VR خود می باشد، اما باز مشخص نیست که این فناوری ها به طور 100 درصدی استفاده شوند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here