آپلود سنتر سایت تخصصی اکسپریا

گوگل، LockScreen اندروید را به صفحه ای بسیار جذاب در طی چند نسخه آخر اندروید تبدیل کرده است. قراردادن Shortcut های متعدد در این صفحه، امکان اجرای هرچه سریع تر برنامه های مختلف را برای کاربر فراهم می کند، اما اگر بخواهید کمی به امنیت اهمیت دهید و برای حفظ حریم شخصی خود، رمزی را بر روی دستگاه تان قرار دهید، مجبور هستید که با این Shortcut های دوست داشتنی، خداحافظی کنید.

الگو های معروف گوگل، در زمان خود روشی متفاوت برای قفل گذاری دستگاه های اندرویدی به شمار می رفتند، اما جالب است بدانید که طبق پتنتی که به تازگی به نام گوگل ثبت شده،‌ این کمپانی قرار است این قسمت از سیستم عامل موبایل خود را هیجان انگیز تر از قبل کند.

همانطور که در تصویر نیز می توانید مشاهده کنید، این پتنت نشان می دهد که گوگل قصد دارد میان بر اپلیکیشن ها را با الگوهای رمز خود ترکیب کند. با این اتفاق، شما می توانید چند الگوی متفاوت را برای دستگاه خود تعیین کنید که نقطه آخر هر کدام به میان بر اپلیکیشنی به خصوص ختم شود.

گوگل تا کنون پتنت های بی شماری را ثبت کرده که بسیاری از آن ها را هرگز به واقعیت نپیوسته است. به نظر شما این بار می توانیم در نسخه بعدی اندروید، شاهد پیاده سازی چنین طرحی باشیم؟

نارنجی