پتنت خنک کننده پلی استیشن 5 شما را شگفت زده می کند

1
۶۳,۵۴۰

در زمان پلی استیشن 4، سخت افزار انتخاب شده برای این کنسول به قدری سر و صدا می کرد که می توانست به عنوان یک آشفتگی عمومی از آن یاد کرد. پس از آن، همگی دست به دعا بودیم که سونی برای سخت افزار نسل بعدی کنسول خودش از ترتیبی استفاده کند که صدای این کنسول در حال انجام بازی های مختلف کمتر و به طور کلی بی صدا باشد و حالا پتنتی از سیستم خنک کننده کنسول که در سال 2018 ثبت شده است می تواند
گوشه ای از تلاش های این شرکت را به ما نشان دهد. البته باید اشاره کنیم که در گزارش این پتنت به هیچ عنوان به شکل صریحی به کنسول پلی استیشن 5 اشاره نشده است و برنامه ها همیشه می توانند تغییر کنند.

پتنت خنک کننده پلی استیشن 5 شما را شگفت زده می کند

با این اوصاف، طرح فعلی به ما نشان می دهد که سیستم خنک کننده سونی چگونه می تواند از پس گرما تولید شده توسط پردازنده دستگاه بر بیاید:

“یک هیت سینک در پایین ترین بخش مدار پردازنده قرار می گیرد. برد مدار نیز از طریق سوراخ هایی که در بخشی که مدار مجتمع دستگاه در آن قرار دارد این دو را به یکدیگر متصل می کند. به همین صورت گرما از طریق این سوراخ ها به بیرون هدایت می شود. مسیر هدایت گرما می تواند دو بخش مدار و هیت سینک را به یکدیگر متصل کند. این ساختار امکان استفاده از یک مؤلفه متفاوت از هیت سینک در همان طرف دستگاه مدار یکپارچه را فراهم می کند، بنابراین برای استفاده از کامپوننت های مختلف آزادی عمل بیشتری در اختیار سازنده قرار می گیرد.”

پتنت خنک کننده پلی استیشن 5 شما را شگفت زده می کند

آقای مارک سرنی (Mark Cerny) معمار طراحی کنسول پلی استیشن 5 در گزارشی که ماه های قبل برگزار شد اشاره کرده بود که طراحی داخلی کنسول به شکلی انجام شده است که جلوی تبدیل شدن کنسول به یک سشوار (داغ کردن کنسول) گرفته خواهد شد. او همچنین اشاره کرده بود که در مصاحبه ای با وب سایت معروف دیجیتال فاندری، قادر خواهیم بود تا در آینده ای نزدیک و در برنامه ای ویژه نگاهی به اجزای داخلی کنسول و به خصوص سیستم خنک کننده آن بیاندازیم.

اما فعلا، کاربری به نام nemesis_scale در انجمن ردیت، رندر های از پیش طراحی شده ای را از آنچه که پتنت سونی در مورد هیت سینک می گوید طراحی کرده است. این رندر ها در اندازه واقعی نیستند اما می توانند نیم نگاهی از ایده های این غول ژاپنی برای طراحی سیستم خنک کننده پلی استیشن 5 به شما بدهند.

پتنت خنک کننده پلی استیشن 5 شما را شگفت زده می کند

از طرفی مایکروسافت به عنوان اصلی ترین رقیب سونی قول داده است که کنسول قدرتمند آنها در تمام شرایط صدای کمی خواهد داشت و ما نیز امیدواریم سونی راه حلی برای این مشکل پیدا کرده باشد، چرا که کنسول پلی استیشن 4 واقعا صدای شدیدی از خود منتشر می کند و در هفته های اخیر به شدت در شبکه های مجازی مورد تمسخر قرار گرفته است.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here