پتنت های جدید ثبت شده به وسیله ی سونی به طرز قابل توجهی تصویر روشن تری درمورد دستکش کنترلی این کمپانی که از آن برای واقعیت مجازی پلی استیشن استفاده خواهد شد، می دهد.

پیشتر، گزارش شده بود که سونی در اوایل سال میلادی جاری در حال کار بروی دستکش کنترلی است که از آن با نام PSVR هم یاد شده بود. اما پس از آن به نظر می رسید که این کمپانی قصد دنبال کردن این ایده را ندارد. این پتنت های جدید که خبر ثبت آن ها دیروز منتشر شده است، به ما در مورد دستکش های حدیدی خبر می دهد که از آن ها در هدست های واقعیت مجازی استفاده خواهد شد.

یکی از پتنت ها اشاره می کند که دستکم یک سنسور انطعاف پذیر بروی این دستکش وجود دارد که حداقل حرکت یکی از انگشتان دست را موردبررسی قرار می دهد و اطلاعات آن را به دیجیتال تبدیل می کند. استفاده از این فناوری باعث می شود تا کاربران بتوانند از انگشت های خود برای کنترل های مختلف استفاده نمایند.

یکی دیگر از موارد جذاب این است که این پتنت اشاره می کند که بروی دستکش و قسمت انگشت شست آن، از یک پد دنبال کننده استفاده شده است.

در سال های گذشته دستکش های فراوانی برای هدست های واقعیت مجازی عرضه شده است. با استفاده از این دستکش ها می توان به صورت دقیق تری حرکات را درون واقعیت مجازی شبیه سازی کرد. این در حالی است که کنترلرهای Oculus Touch تنها می توانند حرکات دست را به صورت کلی دنبال کنند و در جزئیات دچار مشکل می شوند. همچنین، این کنترلرها برای فعالیت باید به صورت لمسی از کاربر فرمان دریافت کنند.

البته هنوز برای قضاوت در مورد عملکرد این محصول خیلی زود است. چراکه باید تا معرفی رسمی آن منتظر بمانیم و ببینیم که در مقایسه با سایر رقبا چه عملکردی را از خود به نمایش می گذارد.

منبع: