پتنت هواوی نشان از ساخت گوشی با دوربین سلفی زیر صفحه و دکمه های مجازی دارد

0
۲۶,۸۲۰

جدا از فشار های عجیب و غریب و به شدت بالای دولت آمریکا مبنی بر عدم استفاده شرکت چینی هواوی از تکنولوژی های آمریکایی، به نظر می رسد که این شرکت با قدرت به ساخت گوشی های هوشمندش ادامه می دهد و پتنت های جدید و غیر منتظره ای را ثبت می کند، اما در جدیدترین نوع از پتنت های ثبت شده توسط این شرکت شاهد طرحی هستیم که دوربین سلفی زیر صفحه نمایش را به نمایش می گذارد که با دکمه های مجازی همراه شده است.

این پتنت در سال 2019 و توسط CNIPA (مدیریت ملی مالکیت معنوی چین) ثبت شده است که سرانجام در اوایل ماه جاری تایید شده است. این پتنت همچنین دارای دیتابیسی بر اساس WIPO (دفتر مالکیت معنوی جهانی) به همراه 14 عکس از دو تلفن همراه است که تفاوت اندکی در طراحی دارند.

پتنت هواوی نشان از ساخت گوشی با دوربین سلفی زیر صفحه و دکمه های مجازی دارد

اولین دستگاه در این پتنت ها یک دیوایس مجهز به صفحه نمایش تمام صفحه در نمای جلویی است که حاشیه هایی بسیار اندکی در اطرافش وجود دارد. هیچ مکانیزم پاپ آپ یا حفره نمایشگری بر روی صفحه این گوشی مشاهده نمی شود و این به این معناست که شاهد استفاده از تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش در این گوشی هستیم. اما یکی از نکات جالب این طرح اولیه، صفحه نمایش خمیده به دو طرف گوشی است. این بخش می تواند مربوط به جایگیری غیر فیزیکی دکمه های تنظیم میزان صدا، روشن و خاموش کردن دستگاه و سایر عملکرد ها باشد.

تفاوت بین دو دستگاه در پتنت ها نیز در همین بخش مشاهده می شود، در نمونه اول تنها شاهد صفحه نمایش خمیده در دو طرف به مقدار کمی بودیم اما در نمونه دوم می بینیم که این خمیدگی تا انتهای کنار گوشی ادامه پیدا کرده است. به عبارتی دیگر، یک بخش کوچک از صفحه نمایش از پشت گوشی نیز قابل مشاهده است. متاسفانه، هنوز اطلاعات بیشتری از این طرح اولیه منتشر نشده است و نمی دانیم که آیا هواوی قصد دارد تا این گوشی را به اتمام برساند یا فقط یک طرح اولیه برای ثبت شدن بوده.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here