url

یک پژوهشگر چینی با نام کوین وانگ، که در حال حاظر مدیر فناوری IHS در چین است در حساب کاربری و شخصی خود در شبکه اجتماعی Weibo(یک شبکه اجتماعی در کشور چین) ادعا می کند که تولید کنندگان اسمارت فون های هوشمند نباید نگرانی ای از بابت استفاده از پردازنده اسنپدراگون ۸20 در آینده داشته باشند.

در حال حاظر اکثر افراد از گرمای بیش از حد پردازنده اسنپدراگون 810 مطلع هستند. ضمن این که اخیرا درز دهنده معروف اطلاعات، Ricciolo که طرفداران سونی نیز با آن آشنا هستند در یک توییت اینگونه نوشته بود که :” اسنپدراگون 810 و جانشین او اسنپدراگون 820 از نظر گرما تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. شما باید منتظر اسنپدراگون 830 در سه ماهه سوم سال 2016 باشید تا شاید در آن مشکل حرارت حل گردد”.
اما اکنون گفته های کوین وانگ تمامی ادعاهای Ricciol را رد میکند. او می گوید وجود 4 کرنل در کنار پردازنده 14 نانومتری اسنپدراگون 820، از داغ شدن بیش از حد این پردازنده جلوگیری میکند و احتمال داغ شدن بیش از حد آن تقریبا غیر ممکن است.در ضمن کوالکوم خود نیز مدعی شده است که اسنپدراگون 820 به هیچ وجه حرارت بیش از حد تولید نخواهد کرد.
با وجود اطلاعات و شایعات نزدیک به واقعیتی که در مورد پرچمدار آینده سونی از جمله استفاده از حسگر اثر انگشت به گوش میرسد اگر شایعه استفاده از پردازنده جدید کوالکوم در پرچمدار بعدی یعنی اکسپریا Z5 نیز به واقعیت تبدیل شود،به طور حتم با اسمارتفونی ابر قدرت از شرکت سونی روبرو هستیم که با توجه به سابقه طراحی و امکانات خاص موجود، نظیر ضد آب بودن در پرچمداران این شرکت کار را برای رقبا بسیار سخت تر از گذشته خواهد کرد!