snapdragon-835
خبرها و حواشی مربوط به پردازنده های سری 800 شرکت کوالکام همواره جذاب و خواندنی بوده است. چرا که این پردازنده ها معمولا در گوشی های هوشمند پرچمدار مورد استفاده قرار میگیرد تا از همین رو این پردازنده ها برای طرفداران اغلب کمپانی ها مهم جلوه کند.

همانطوری که حتما تا امروز با خبر شدید، کوالکام چند هفته قبل از آخرین پردازنده سری 800 تحت عنوان اسنپدراگون 835 پرده برداری کرد. البته معرفی این پردازنده با تشریفات خاصی همراه نبود تا شاید در آینده ای نزدیک شاهد معرفی رسمی این پردازنده در یکی از نمایشگاه های پیش رو باشیم. اما افشای نام این پردازنده و معرفی اولیه آن کافی است تا خبرهای زیادی در خصوص این پردازنده به ما برسد.

امروز پردازنده اسنپدراگون 835 در بنچمارک GFXBench ظاهر شد تا برای اولین بار، آخرین فناوری کوالکام یک محک جدی خورده باشد. اسنپدراگون 835 برخلاف اسنپدراگون 820 و همانند اسنپدراگون 810 یک پردازنده 8 هسته ای است که گفته میشود هسته های آن بر روی 2.2 گیگاهرتز تنظیم شده است. البته احتمال تغییر کلاک پردازنده تا روز معرفی وجود دارد اما با همین شرایط اولین نتایج بنچمارک این پردازنده مشخص شده است.
screenshot-59

screenshot-60
در این تست، اسنپدراگون 835 با وجود اینکه در مرحله آزمایش اولیه قرار دارد، بالاترین امتیاز را در بین گوشی های هوشمند بدست آورده است. هر چند اسنپدراگون 835 راه درازی را در پیش دارد تا به عنوان یک پردازنده بی عیب و نقص در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد اما برای شروع کار نتایج بدست آمده قابل قبول ارزیابی میشود.

پرچمدار آینده سونی که احتمالا در شهریور ماه سال آینده معرفی خواهد شد، یکی از گزینه های جدی برای به کارگیری این پردازنده در آن به حساب می آید. از همین الان پرچمداران دیگری مثل گلکسی S8 خود را برای معرفی با اسنپدراگون 835 در ماه های آینده آماده میکنند.

منبع: