چیپ Helio X30 که چند ماه پیش شاهد معرفی رسمی آن بودیم و قرار بود تا از جدیدترین سیستم های پردازشی مدیاتک بهره گیرد، عملکرد آن امروز برای اولین بار در تست گیک بنچ مشاهده شد. امروز، بروی چند دستگاه با چیپ Helio X30 تست های گیک پنچ انجام شده است ولی هیچ یک از دستگاه ها واقعی به نظر نمی رسند. ولی همین اتفاق هم می تواند در نمایش قدرت این چیپ برای استفاده در پرچمداران آینده ی اندرویدی بسیار موثر باشد.

در تست GeekBench 4 و در بخش single-core این پردازنده امتیاز 1500 را به دست آورده است که کمتر از امتیاز پردازنده ی اسنپدراگون 820 می باشد. اسنپدراگون 821 حتی عملکردی بهتر از اسنپدراگون 820 دارد. گوشی هوآوی میت 9 که از 4هسته ی پردازشی Cortex-A73 در پردازنده ی آن استفاده شده است، امتیاز بالاتری نسبت به Helio X30 را بدست آورده است. این دستگاه در بخش تک هسته، امتیاز 1900 را از گیک بنچ دریافت کرده است. ولی در بخش چند هسته، نتایج کمی متفاوت هستند. در این بخش، Helio X30 عملکرد بهتری نسبت به تمامی پردازنده های اسنپدراگون دارد ولی همچنان به امتیاز هوآوی میت 9 نمی رسد.

بر اساس تست گیک بنچ، پردازنده ی Helio X30 شامل 10 هسته ی پردازشی با بازدهی فرکانس 1.59 گیگاهرتز می باشد. البته در مراسم معرفی این پردازنده فرکانس 2.0 گیگاهرتز در مشخصات آن ذکر شده بود. با این حال، در پردازنده های قبلی مدیاتک، مثل Helio X20، نیز شاهد عملکرد نهایی بهتر CPU نسبت به تست های اولیه ی انجام شده بودیم.

منبع: