sony_xperia_z5_6

سونی یکی از کمپانی هایی است که معمولا، توضیح دقیقی از وضعیت فروش گوشی های هوشمند خود ارائه نمیدهد و تنها به بیان آمار کلی فروش اکتفا میکند. با این حال حتی اگر سونی مثل برخی کمپانی های دیگر از اعداد دقیق برای فروش خود صحبت کند باز هم در بازار ایران نمیتوان به نتیجه ای دقیق در خصوص فروش گوشی های هوشمند دست یافت.

در بازار ایران با توجه به این که بسیاری از گوشی های هوشمند از مجاری غیر قانونی و خارج از نظارت شرکت ها وارد بازار میشوند، ارائه آمار دقیق از فروش گوشی های موجود تقریبا غیر ممکن است.

با این حال، فروشگاه های آنلاین، از میزان فروش دقیق گوشی های خود باخبر هستند و همین امر میتواند مصداق ضرب المثل مشت نمونه خروار باشد که با دقت به فروش گوشی ها توسط فروشگاه های آنلاین، از وضعیت نسبی فروش در کشور مطلع شد.

به همین منظور ما با همکاری سه فروشگاه آنلاین در کشور که در زمینه فروش گوشی های سونی فعالیت میکنند، جزئیاتی از وضعیت فروش گوشی های سونی در سه ماهه گذشته را بدست آوردیم که با شما به اشتراک میگذاریم. ما در ادامه 5 گوشی پر فروش سونی در تابستان را توسط سه فروشگاه نگین خاورمیانه، تکنولایف و سونی ایشاپ را مشاهده میکنیم.


فروشگاه تکنولایف
در بین مدل های مختلف موجود در فروشگاه تکنولایف، اکسپریا Z5 پرفروش ترین اسمارت فون سونی در تابستان امسال بود. سهم این دستگاه تقریبا 30 درصد فروش کل گوشی های سونی در این فروشگاه بود و جالب تر اینکه در رتبه دوم نیز اکسپریا Z5 Premium با سهم تقریبا 20 درصدی قرار داشت. به عبارتی حدود نیمی از فروش کل گوشی های سونی در تابستان امسال را دو گوشی اکسپریا Z5 و Z5 Premium تشکیل میدادند. اکسپریا X، اکسپریا Z3 Plus و اکسپریا Z3 نیز در رتبه های بعدی قرار داشتند.

نام محصول نام محصول
اکسپریا Z5 اول
اکسپریا Z5 Premium دوم
اکسپریا X سوم
اکسپریا Z3 Plus چهارم
اکسپریا Z3 پنجم

فروشگاه نگین خاورمیانه
در فروشگاه نگین خاورمیانه اما ماجرا اندکی متفاوت است. اکسپریا Z3 Plus بیشترین فروش را در دست دارد و پس از آن اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. سهم این دو دستگاه بسیار نزدیک بهم است به طوری که اکسپریا Z5 Premium در کل تابستان تنها یک عدد بیشتر از اکسپریا Z5 فروش داشته است. رتبه های چهارم و پنجم نیز در اختیار اکسپریا XA و اکسپریا X است.

نام محصول نام محصول
اکسپریا Z3 Plus اول
اکسپریا Z5 Premium دوم
اکسپریا Z5 سوم
اکسپریا XA چهارم
اکسپریا X پنجم

فروشگاه سونی ایشاپ
اکسپریا X در فروشگاه سونی ایشاپ تابستان موفقی را پشت سر گذاشت و توانست در بین تمامی گوشی های هوشمند موجود در این فروشگاه بیشترین فروش را به نام خود ثبت کند. سهم این دستگاه از فروش کل گوشی های سونی 33 درصد بود که به عبارتی یک سوم کل فروش را شامل میشود. پس از این دستگاه اکسپریا XA با 24 درصد در رتبه دوم قرار دارد و اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 با 19 و 15 درصد رتبه های بعدی را در اختیار دارند. اکسپریا Z3 نیز همچنان محبوبیت خود را دارد و پنجمین گوشی پرفروش این فروشگاه در تابستان امسال است.

نام محصول نام محصول
اکسپریا X اول
اکسپریا XA دوم
اکسپریا Z5 Premium سوم
اکسپریا Z5 چهارم
اکسپریا Z3 پنجم

سه جدول فوق نشان میدهد که کدام گوشی های سونی در ایران طرفداران بیشتری دارد. هر چند که ترتیب فروش آنها با هم متفاوت است اما رتبه های یک تا پنج پر فروش ترین های سونی را چند مدل خاص تشکیل میدهند. این آمار میتواند ما را قانع کند که برخی مدلها مثل اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا X را در مجموع جزو پر فروش ترین گوشی های سونی معرفی کنیم. نظر شما چیست؟
sony_xperia_z5_vs_sony_xperia_z3_power_button