اگر به خاطر داشته باشید، اوایل ماه گذشته بود که تیم توسعه دهندگان FXP اولین نسخه سیستم عامل فایرفاکس را برای تعدادی از گوشی های سونی منتشر کردند. در فاز اول کاربران پنج گوشی سونی شامل اکسپریا Z3، اکسپریا Z3 Compact، اکسپریا Z2، اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا E3 موفق به تجربه این سیستم عامل به صورت غیر رسمی بر روی گوشی های خود شدند.

تیم FXP که معمولا آپدیت های هفتگی را برای رام های سفارشی خود منتشر میکند، در این هفته خبری خوش برای کاربران گوشی های اکسپریا Z1 و اکسپریا Z1 Compact داده است. از این هفته دو گوشی دیگر که به آنها اشاره کردیم، شاهد انتشار هفتگی فایرفاکس OS خواهند بود.

اولین نسخه سیستم عامل Firefox OS در این هفته برای گوشی های اکسپریا Z1 و اکسپریا Z1 Compact منتشر شده تا به این صورت تعداد دستگاه های پشتیبانی شده از این سیستم عامل به عدد 7 برسد. حالا که سونی روزهای آخر پشتیبانی نرم افزاری از گوشی های اکسپریا Z1 و اکسپریا Z1 Compact را سپری میکند، فرصت خوبی برای کاربران این دستگاه ها است که به استفاده از رام های غیر رسمی روی بیاورند. در این راه بدون شک تجربه استفاده از یک سیستم عامل کاملا متفاوت با اندروید به نام فایرفاکس نیز میتواند برای کاربران این گوشی ها لذت بخش باشد.

اگر شما نیز صاحب یکی از گوشی های این خانواده هستید میتوانید از لینک زیر در سایت رسمی تیم Free Xperia Project آخرین نسخه از این سیستم عامل را دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید.

لینک ورود به صفحه اطلاعات Firefox OS