پروژه جدید سونی با نام AirPeak بازار پهپاد ها با دوربین حرفه ای را هدف گرفته است

2
۲۳,۱۳۰

تکنولوژی پهپاد یا همان Drone ها اخیرا به شدت محبوب شده و به واسطه وجود چنین پرنده هایی می توانیم تصاویری را ببینیم که تا پیش از این امکان مشاهده آنها میسر نبوده است. هیچ شکی وجود ندارد که ظهور پهپاد های تجاری به خاطر صنعت عکاسی باعث شده تا اکثر شرکت ها دست به کار شده و محصولات مخصوص به خودشان را در این زمینه روانه بازار کنند. وقتی صحبت از دوربین می شود ناخودآگاه نام برند مشهور سونی به ذهن ما خطور می کند که بسیاری این شرکت را با تکنولوژی های خاص و بی نظیرش در صنعت عکاسی می شناسند و اکنون آنها قصد دارند اولین پروژه پهپاد های خود را با نام پروژه AirPeak راه اندازی کنند. همانطور که می توانید حدس بزنید، این پروژه سونی برای راه اندازی پهپاد های مجهز به دوربین عکاسی است و در واقع واحد ساخت سنسور های تصویری و حسی سونی که با نام “3R” (Reality, Real-time and Remote) تکنولوژی به معنی واقعیت، زمان حال و از راه دور، شناخته می شود مدیریت این بخش را بر عهده دارد.

روز گذشته و در یک کنفرانس خبری شروع این پروژه از سوی شرکت سونی به جهت تامین نیاز های بخش سرگرمی و سایر صنایع اعلام شد. آنها (ژاپنی ها) رسما اعلام کرده اند که هدفشان از این کار کاربران حرفه ای است نه محصولات تجاری. ما می توانیم شاهد استقرار در صنعت سرگرمی و همچنین بهبود کارایی و پس انداز در صنایع مختلف باشیم. سونی می گوید Airpeak همچنین این پروژه را ترویج می دهد تا بتواند در محیط هایی که در گذشته این کار دشوار بوده (عکاسی و فیلمبرداری) استفاده از هواپیما های بدون سرنشین را با بالاترین سطح ایمنی و اطمینان انجام دهد.

پروژه جدید سونی با نام AirPeak بازار پهپاد ها با دوربین حرفه ای را هدف گرفته است

سونی به صراحت اعلام نکرده است که پهپاد خود را چه زمانی راه اندازی می کند یا ماژول های دوربین و حسگر را به دیگر سازندگان هواپیما های بدون سرنشین می فروشد یا خیر. با این حال، موارد مختلف استفاده توسط این شرکت پیش بینی می کند که سونی پهپاد های سفارشی خود را خواهد ساخت. همچنین، تیزر ویدئویی منتشر شده آنها نیز به نشان تجاری عرضه یک پهپاد با فناوری دوربین قدرتمند خود سونی اشاره دارد. در آینده ای نزدیک، جزئیات بیشتری را در وب سایت Airpeak خواهیم دید اما به هر حال، این پروژه قرار است در بهار سال 2021 راه اندازی شود.

پروژه جدید سونی با نام AirPeak بازار پهپاد ها با دوربین حرفه ای را هدف گرفته است

سونی در ماه ژانویه امسال حق ثبت اختراع (پتنت) یک هواپیمای بدون سرنشین تاشو را ثبت کرده بود و به انتظارات این شرکت مبنی بر عرضه پهپاد خود اشاره دارد. طراحی انحصاری این وسیله تا حدودی غیر معمول بوده و شامل فن های مجاری است که روی ستون ها نصب شده اند تا بتوانند برای حمل و نقل در بدنه این پهپاد چرخانده شده و قبل از پرواز به راحتی مستقر شوند.

مطمئنا مواضع شرکت سونی با شرکت هایی نظیر DJI که صنعت پهپاد را در دست دارد یکی نیست اما به هر حال، شرکت سونی کم کم وارد تمامی بخش های مختلفی که نیاز به دوربین داشته باشد خواهد شد و این چیزیست که در این روز ها به وفور شاهد آن هستیم.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here