در نمایشگاه CES2017 سونی علاوه بر محصولات صوتی و تصویری با خود پروژه هایِ جاه طلبانه ای را نیز به همراه آورده بود. یکی از این پروژه ها که قطعاً برایِ آیندگان دنیا میباشد، پروژه Koov سونی است. پیشتر برایِ شما توضیح داده بودیم اَبزاری که سونی آنرا Koov مینامد، مجموعه ای از خانه سازی هایِ شبیه به لِگو میباشد، که به کودکان در ساخت وسایل مختلف و سپس برنامه ریزی برایِ حیات دادن به آن وسایل کمک میکند.

مجموعه Koov همانطور که اشاره شد شامل دسته ای از آجرهایِ پلاستیکی نیمه شفاف در رنگ هایِ مختلف میباشد، که کودک میتواند آنها را سرهم کرده و با آنها اجسام مختلفی مانند یک گیتار ساخته و سپس از طریق نرم افزاری که برایِ کامپیوترهایِ شخصی در نظر گرفته شده است آنرا برنامه ریزی کرده و به آن حیات ببخشد.

این طرح همانطور که گفته شد در CES2017 از آن پرده برداری شد و از فردا در کشور ژاپن در دسترس کودکان قرار خواهد گرفت. سونی در مجموعه Koov علاوه بر قطعات لگو یکسری کیت هایِ مخصوص به همراه انواع کابل هایِ مورد نیاز، یک سی دی آموزشی برایِ برنامه نویسی پایه ( برای کودکان ) و یک راهنمایِ بسیار جامع برای جان بخشیدن به این مجموعه قرار داده است.

سونی اشاره میکند که این برنامه علاوه بر تحریک حس نبوغ کمک میکند کودکان به شکل بسیار ساده ای برنامه نویسی را یاد بگیرند. Koov در واقع یکی از برنامه هایِ « آموزش جهانی سونی » میباشد و در نظر دارد برنامه نویسی را برایِ نونهالان و کودکان از سطح بسیار ابتدایی آغاز کرده تا همه از آینده ای روشن تر برخوردار شویم. این مجموعه قطعاً در آینده ای نزدیک در سرتاسر دنیا در دسترس کودکان قرار خواهد گرفت.

منبع: