گوگل چند روز پیش و در ابتدایِ ماهِ ژوئن همچون سنت ماههایِ گذشته بروزرسانی امنیتی ماه ژوئن را برایِ گوشی هایِ خود منتشر کرد. سونی موبایل نیز به عنوان اولین شرکت پس از گوگل، با فاصله ای بسیار کوتاه بروزرسانی ماه ژوئن را ابتدا برایِ برخی از گوشی هایِ میان رده سال 2017 خود عرضه کرد و اَکنون در حال انتشار این بروزرسانی برایِ گوشی هایِ پرچمدار سال 2017 خود میباشد.

دیروز تمامی گوشی هایِ خانواده XA1 سونی شامل اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Ultra و اکسپریا XA1 Plus که میان رده هایِ سال 2017 این شرکت محسوب میشوند بروزرسانی امنیتی ماه ژوئن را در مرحله اول دریافت کردند و اَکنون این بروزرسانی به کاربران گوشی اکسپریا XZ Premium رسیده است.

همانطور که اشاره شد، این بروزرسانی فعلاً در دسترس کاربران گوشی اکسپریا XZ Premium قرار گرفته است و به زودی در دسترس کاربران پرچمدار سال گذشته سونی، گوشی اکسپریا XZ1 نیز قرار خواهد گرفت؛ چون شماره ساخت این 2 گوشی هوشمند با یکدیگر منطبق هستند و معمولاً بروزرسانی ها را یا با یکدیگر و یا با چند روز تأخیر نسبت به هم، اما با شماره ساختی واحد دریافت میکنند.

این بروزرسانی شماره ساخت گوشی اکسپریا XZ Premium را از 47.1.A.12.179 به 47.1.A.12.205 ارتقا میدهد و همانطور که در ابتدایِ مطلب نیز اشاره شد، با خود آخرین وصله هایِ امنیتی مربوط به ماه ژوئن 2018 میلادی را به همراه دارد و خبری از تغییرات دیگر این بروزرسانی در دسترس نیست؛ هر چند قطعاً سونی مشکلات گزارش شده را برطرف ساخته است.

این بروزرسانی هم اَکنون برایِ کاربران گوشی اکسپریا XZ Premium در کشور عزیزمان ایران در دسترس کاربران قرار دارد، اما برایِ گوشی اکسپریا XZ1 به زودی منتشر خواهد شد. شما میتوانید با مراجعه به آپدیت یاب اکسپریان، جزئیات انتشار این بروزرسانی را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

ورود به سرویس آپدیت یاب اکسپریان